Windows Defender açılmıyor, ne yapmalıyım?

Bana BT yöneticiniz bu uygulamanın çeşitli alanlara erişimi sınırladı ve erişmeye çalıştığınız öğe kullanılamaz diyor. Ne yapacağımı bilemiyorum bi' zula hilesi indirmiştim ve açınca bilgisayarı yeniden başlattı ve bi' joker gifi açıldı.

fatihusta fatihusta (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hile programı, yama, mod ve crack gibi uygulamalarda çoğunlukla cihazınıza zarar verebilecek yazılımlar bulunmaktadır ve bunları indirdiğiniz zaman bilgisayarınızda sorunlar yaşarsınız. Bu tip virüsler bilgisayarınıza bulaştığı zaman bilgisayarınızı antivirüs programı ile taramanızda fayda var yani 2. part antivirüs programları işinizi görücektir. Ben bilgisayarınızı Mallwarebytes ile taramanızı öneriyorum.

    Bilgisayarınızdaki virüsleri temizledikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra zarar görmüş system dosyalarını onarmak için CMD'yi yönetici olarak açın ve aşağıdaki komutları teker teker girin fakat bu komutları girdiğiniz zaman arka planda işlem gerçekleştirmemenizde fayda var.

    • SFC/SCANNOW
    • DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
    • DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
    • Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

    Bu komutları girdikten ve işlem bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Uzmanim.net'in resmi discord gurubuna katılmak isterseniz =  https://discord.gg/EC872D9rwm

    darkcrak darkcrak (5168)