Windows Defender'de virüs taraması yapmama sorunu

Windows defender için virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir hatasını videonuz ile çözdüm fakat buna rağmen hiçbir tarama yapamıyorum. Çektiğiniz videoda ki iki yöntemi de denedim ama tarama yapamıyorum.

bag8 bag8 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sorunun çözümünü bilmiyorum ama Defender yetersiz, Kaspersky Internet security ya da Free Security Cloud kullan.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • tarama yapamamam ile yetersiz olması nasıl bir çözüme yönelik bir cevap bag8 3 yıl önce
    • Ben çözüme yönelik bir şey dedimmi? Tarama yapsan bile bir işe yarayacagini sanmam defenderin hydra 3 yıl önce

    Bir kaç çözüm yöntemi biliyorum dilersen alttaki adımları takip edebilirsin.

    1.Çözüm:

    Eğer başka bir antivirüs programı kullanıyorsan bilgisayarından kaldırmanda fayda var. 3.part yazılımlar da windows defender'i devre dışı bırakabilir yani tarama yapmanı engelleyebilir.

    2.Çözüm:

    1. CMD'yi yönetici olarak aç.
    2. CMD'yi açtıktan sonra alttaki komuları gir.
      • regsvr32 wuaueng.dll
      • regsvr32 wucltui.dll
      • regsvr32 softpub.dll
      • regsvr32 wintrust.dll
      • regsvr32 initpki.dll
      • regsvr32 wups.dll
      • regsvr32 wuweb.dll
      • regsvr32 atl.dll
      • regsvr32 mssip32.dll
    3. Bütün komutları girdikten sonra bilgisayarını yeniden başlat ve sorunun düzelip düzelmediğini kontrol et.

    3.Çözüm:

    1. CMD'yi yönetici olarak aç
    2. CMD'yi açtıktan sonra SFC/SCANNOW komutunu gir ve işlem bitene kadar bekle
    3. İşlem bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

    4.Çözüm:

    Bilgisayarını güncellemeyi dene veya denetle.

    5.Çözüm:

    Bilgisayarını başka bir antivirüs programı ile tara ve çıkan virüsleri temizle.

    Benim önerim:

    Kaspersky

    Mallwarebytes

    İle ara bilgisayarını

    darkcrak darkcrak (5168)