Windows Defender Denetimli Klasör Erişimi Geçmişi Silme

Denetimli klasör erişimini (DKE) kapattım, ancak açık olduğu zamanki işlemlerinden ikisi koruma geçmişinde kalmış.. Koruma geçmişini de çeşitli şekillerde silmeme rağmen bu DKE geçmişi silinmiyor ve Koruma Geçmişinden de gitmiyor.. Nasıl silinebilir?

mfturkyilmaz857 mfturkyilmaz857 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Şunu dener misin?

    Önce Klasör seçeneklerinden "Gizli Dosyaları Göster" seçeneğini aç.

    Daha sonra şu klasöre git:

    C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Scans\History\Service

    Windows 11 için bu klasör yolu ben de şu şekilde

    C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Scans\History\Service

    Burada History.log, Unknown.log, Detections.log gibi log dosyaları olacak bu dosyaları sil.

    Bu işlemden sonra Windows Defender geçmişi temizlenmiş olmalı. Sonucu yazarsın.

    alattin alattin (16984)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Bu işlemi yapmıştım, tekrar kontrol ettim, fakat aynı halde olarak geçmişte durmaya devam ediyor.. mfturkyilmaz857 2 yıl önce