Windows Defender Grup İlkesi Tarafından Devre dışı bırakıldı çözümü nedir?

Windows defender çalışmıyor. Windows Defender Grup İlkesi Tarafından Devre dışı bırakıldı hatası alıyorum. Windows Defender Grup İlkesi Tarafından Devre dışı bırakıldı hatasının çözümü nedir?

kullanici408359 kullanici408359 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows Defender Grup İlkesi Tarafından Devre dışı bırakıldı hatasının bir kaç sebebi var. Bunlar şöyle:

    1. Bilgisayarınızda yüklü bir antivirüs programı var (Avast,AVG, ESET NOD32, Kaspersky gibi)
    2. Kayıt defterindeki bazı girdiler
    3. Grup ilkesindeki yapılandırma hatası

    Aşağıda bu 3 ihtimalide nasıl çözebileceğinizi anlattım.

    Windows Defender Grup İlkesi Tarafından Devre dışı bırakıldı çözüm 1:

    Antivirüs programı kullanıyorsanız önce antivirüs programını kaldırın. Denetim Masası > Program Ekle veya kaldır'a gidin. Yüklü programlarsa Avast, AVG, Eset Nod32, Kaspersky. Mcafee, Norton,Bitdefender gibi bir antivirüs programı yüklüyse bunu kaldırın.

    Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bilgisayara antivirüs yüklediğinizde Windows Defender devreden çıkar. Windows Defender Grup İlkesi Tarafından Devre dışı bırakıldı hatası alırsınız. En çok karşılaşılan hata budur.

    Windows Defender Grup İlkesi Tarafından Devre dışı bırakıldı çözüm 2:

    Kayıt defterindeki bir girdi yüzünden Windows Defender Grup İlkesi Tarafından Devre dışı bırakıldı hatası alıyor olabilirsiniz.  Bu durumda kayıt defterinden işlem yapmak gerekir.

    1. Windows + R tuşlarına birlikte basın. Açılan pencereye regedit yazıp enter tuşuna basın.
    2. Bu karşınıza kayıt defteri editörü yazılımı açacaktır. Burada şu yolu izleyin.
      HKey_Local_Machine > Software > Policies > Microsoft > Windows Defender

      Bu yol altında  DisableAntiSpyware  ifadesini bulun ve silin.

    3. Ayrıda bu alanda DisableRealtimeMonitoring  varsa bunu da silin.

    4. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Bilgisayar başladıktan sonra  Windows Defender Grup İlkesi Tarafından Devre dışı bırakıldı hatası çözülmüş olacaktır.

    Windows Defender Grup İlkesi Tarafından Devre dışı bırakıldı çözüm 3:

    "Sizin virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir" hatasının bir çözümü için Yerel Grup İlkelerini kontrol edeceğiz. Buradan Windows Defender kapatılmış olabilir ve yine bu hatayı alırsınız.

    1. Windows tuşu ve R tuşuna basın. Bu size çalıştır penceresini açılacaktır.
    2. Daha sonra çalıştır penceresine  gpedit.msc yazın ve enter tuşuna basın. Widows 10 Home için öncelikle gpedit aktif etmeniz gerekir: Windows Home sürümlerinde gpedit / Group Policy / Yerel Grup İlkesi Düzenleyici nasıl aktif edilir? buradan nasıl aktif edeceğinizi öğrenebilirsiniz.
    3. Daha sonra Bilgisayar Yapılandırmasına tıklayın.
    4. Yönetimsel Şablonlar bölümünü tıklayın.
    5. Windows Bileşenlerini tıklayın.
    6. Windows Defender Virüsten Koruma bölümünü bulun.
      Sizin virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir - Yerel Grup İlkesi
    7. Windows Defender virüsten koruma'yı kapat bulun ve iki kere tıklayın.
    8. Yapılandırılmadı seçeneğini işaretleyin.
    9. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Eğer bu sorunu yaşamanızın sebebi Yerel Grup ilkesinden Windows Defender'ın kapatılmasıysa, Yapılandırılmadı seçeneğini işaretleyip bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra "Sizin virüs ve tehdit korumanız kuruluşunuz tarafından yönetilir" hatası çözülecektir.

    Ayrıca burada Videolu anlatım varmış. Ben yazmaua başlamış oldum: https://uzmanim.net/soru/sizin-virus-ve-tehdit-korumaniz-kurulusunuz-tarafindan-yonetilir/92023 Buradaki işlem de sorunu çözecektir.

    murat murat (12492)