Windows defender güncelleştirmiyor

Windows defender güncelleştirme yap diyor.Güncelleştirirken takılıyor. Olduğu yerde duruyo, sanki güncelleştirmeye devam ediyor gibi ama etmiyor bi yere kadar yeşil kutu doluyor sonra bi yerden sonra olduğu yerde kalıyor.

Güncelleştirme hiç tamamlanmıyor. Ne yapmalıyım?(win8.1 kullanıyorum)

muti muti (7)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows defender çeşitli sebeplerden güncelleme sırasında hata verebilir veya takılabilir.  Ben olası çözümleri paylaşacağım.

    Windows defender güncellememe sorunlarının başında Windows defender veritabanının zarar görmesi gelir.

    Bu durumda Windows defender veritabanının yeniden oluşturulması gerekecektir.

    ilk çözüm olarak Windows Update bileşenlerini otomatik olarak sıfırlama aracı Fixit deneyebilirsiniz.

    Windows 8.1, Windows 8 ve Windows 7 için Windows Update ile ilgili sık karşılaşılan sorunları otomatik olarak tanılama ve düzeltme aracını buradan indirebilirsiniz.

    Bu çözüm işe yaramazsa aşağıdaki çözümü deneyebilirsiniz.

    Windows Defender'i el ile güncellemeyi deneyebilirsiniz

    Windows Defender Güncellemesi - 32 Bit sistemler için

    Windows Defender Güncellemesi - 64 Bit sistemler için

    Yukarıdaki linklerden sizin sistemine uygun olan Windows Defender son güncellemesini indirin.

    Yukarıdaki linkten indirdiğiniz mpas-fe.exe dosyasını sağ tuşla tıklayın ve yönetici olarak çalıştır'ı seçin.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      Teşekkürler işe yaradı

      muti muti (7)