Windows Defender için Tanım Güncelleştirmesi - Hata 0x80246002

Merhaba arkdaşlar windows 10 geçtim.Bazı update sorunlarım vardı sıfırdan format atmak zorunda kaldım.Gün geçmiyorki başka update sorunlarına maruz kalmayalım.Bu seferki sorunum Defender ile alakalı.Tanımı şu:

Windows Defender için Tanım Güncelleştirmesi - KB2267602 (Tanım 1.239.603.0) - Hata 0x80246002

Windows helper a baktım ama ne yaptıysam çözülmedi Ekran görüntüleri:

Windows Update :güncelleştirme durumu

Windows Defender :

yazılım tanımları güncelleştirilemedi

xazxaz10 xazxaz10 (55)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sana yine bununla alakalı açtığın konu altındada ifade etmiştim; birincisi son zamanlarda meydana gelen windows/microsoft güncelleme hataları microsoft sunucularında baş gösteren problemlerden kaynaklı olabilir. Endişe etmemek ve birkaç gün kendiliğinden düzelmesini beklemek lazım demiştim. İkincisi; Windows 10 üçüncü büyük güncellemesinin (creator güncellemesi veya diğer ismiyle redstone 2) eli kulağında 11 Nisanda gelecek demiştim. Şurada 8 gün kaldı, niye windows 10'da yeni sürüme geçişe sağlayacak bu büyük güncellemeyi beklemiyorsun?

    Sonuç olarak acele etme bir iki gün sabret, herşey düzelir ve daha iyi olur.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Bende eset vardı windows 10 ile gelen defender ı kullanayım dedım eseti kaldırdım .Virüs vertibarı güncellenmiyor 2 gündür beni sıkıntıya düşüren konu da aslında eset yok .Şu sıralar fidye virüsleri çoğaldı ondan dolayı bu telaşım xazxaz10 6 yıl önce
    • Birkaç gün dikkatli kullan. Ayrıca zaten veri tabanı güncellenemese dahi Defender çalışmaya ve sistemini korumaya devam edecektir. Bir iki defa veri taban güncellemesi gecikse ne olurki?! Cevap hiçbirşey olmaz, rahat olmalısın @xazxaz10 temmuz 6 yıl önce
    • Eyvallah hocam xazxaz10 6 yıl önce
    • Sorun şuanda düzeldi. xazxaz10 6 yıl önce
    • Diyorum sana :) @xazxaz10 temmuz 6 yıl önce
    • Neyse geçmiş olsun @xazxaz10 temmuz 6 yıl önce