windows defender'ın şimdiye kadar hiç virüs bulduğunu görmedim

Windows defender acaba işe yarıyor mu? Yıllardır hiç virüs yakaladığını görmedim... Şimdiden teşekkürler...

yunusemre2344 yunusemre2344 (54)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows defender temel düzeyde güvenlik sağlar.  Bir antivirüs yazılımından beklediğiniz esnekliği beklemeniz hata olur. Antivirüsleri güçlü kılan sahip oldukları virüs veritabanları, yeni çıkan virüslere karşı hızlıca bu veritabanını güncellemeridir.  Virüsler her zaman bir adım öndedir. Önce virüs çıkar ardından antivirüs yazılımı buna karşı kendi virüs veritabanını günceller.

    Windows defender başlangıç seviyesinde koruma sağlar, antivirüs nedir bilmiyorsanız gayet iyidir. Sistem de en azından temel bilindik virüslere karşı bir koruma diyebilirsiniz.

    Windows defender'i Avast, Norton, AVG, Nod 32 gibi antivirüsler ile kıyaslamak yanlış olur.

    Bu sebepten ev kullanıcıları için  pek çok güvenilir ücretsiz antivirüs yazılımı varken sadece Windows defender ile yetinmeleri bana göre hata olur.

    cemkara cemkara (4215)