Windows Defender, Kali Linux'u virüs olarak algıladı

kali linux son sürümünü torrent üzerinden indirdim içinden windows defender dosyaların hepsini virüs olarak algıladı..

En az 100 yakın virüs algıladı linux içindeki paketlerden mi ?

Ne yapmamı tavsiye edersiniz ?

krsn krsn (233)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarını bir antivirüs programı ile tam tara ve çıkan virüsleri temizle ardından linux'u kendi resmi web sitesinden indir ve kur.

    Benim sana önereceğim antivirüs programı:

    Kaspersky nedir? Kaspersky nasıl kullanılır?

    Kali linux'u da bu linkten indire bilirsin.

    https://www.kali.org/downloads/

    Son olarak Windows defender'i devre dışı bırak ve öyle indir tabii ilk olarak Kaspersky ile bilgisayarını tara sonra indir Linux'u

    Ek olarak:

    Bilgisayarında keylogger, backdoor vb. virüsler olduğunu fark ettim bunları Windows defender güvenle silemeyeceğinden Kaspersky ile tam tarama yaparak temizleye bilirsin.

    darkcrak darkcrak (5158)
    3 yıl önce cevaplandı

    • işin garip tarafı linux resmi sitesinden indirdim utorrenten kaynaklı olan birşey olabilirmi ? krsn 3 yıl önce
    • @darkcrak krsn 3 yıl önce
    • genelde d diskini tarıyorum ondan sonra windows sıfırlıyorum olmadı öyle yaparım krsn 3 yıl önce
    • Windows'u neden sıfırlıyorsun :D linux'da hack gibi programlar oluduğu için yani keylogger vs. ondan dolayı windows defender virüs olarak algıladı gayet normal @krsn darkcrak 3 yıl önce
    • Bende de virüs olarak algılamıştı @krsn darkcrak 3 yıl önce
    • delilik bende :D defender ne bulsun ki onla taratdım. çok dosya indirdigim de yapıyorum genelde temizlik gibi :D @drakcrak krsn 3 yıl önce

    Bunun nedeni, Kali Linux işletim sisteminin yaratılış sebebiyle içinde "Hacking" araçlarının olması. İso dosyasını bir sıkıştşrma dosyası olarak düşünürsek, Defender iso dosyasının alt dizinlerini taramış ve araçları virüs olarak algılamış. Benim önerim Defenderi ve Antivirüs uygulamasını kapatıp indirmek ve kurmak eğer, Antivirüs uygulaması açık olarak indirirseniz yarım-yamalak inecek ve kurulum zamanı hatalar fırlatacak.

    genius genius (190)
    3 yıl önce cevaplandı

    • indirme yaptıkdan sonra defender acınca dosyaları tekrar silmez mi ? krsn 3 yıl önce
    • Evet tabii silecek. Önerim, Defenderi kapatıp daha sonra kurulum yapmak. genius 3 yıl önce