Windows Defender kapalı olursa ne olur ?

Windows Defender   kapalı  olursa ne   olur  ?

Başka  virüs  programı   kullanılıyorsa  Windows Defender   kapalımı  olmalı  açıkmı  olmalı  ?

mat7 mat7 (341)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Başka bir antivirus kullanıyorsan Defender'in Gerçek zamanlı koruma ayarları büyük ihtimalle antivirüs kurulumuyla birlikte iptal olmuştur. Defender>Ayarlara bakarak bunu görebilirsin. Eğer Gerçek zamanlı koruma otomatik iptal olmadıysa sen onu belirttiğim ayardan el ile iptal edebilirsin. Hatta iptal etmek faydalı olacaktır. Ama Defender bu durumdada veri tabanı güncellemelerine devam eder ve istendiği hallerde PC'nin taranması için çalıştırılabilir. Yani tamamen iptal olmaz, sadece Gerçek zamanlı koruma özelliği kapanmış/kapatılmış olur.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler. Peki hangi hallerde defender taramak için kullanmalıyım ? Öğrneğin kullandığım virüs programına güvenmediğim durumlarda mı ? Ve böyle durumda kullandığım virüs programını kaldırıp defender ile öyle mi tarama yapmalıyım ? mat7 9 yıl önce
    • Dediğin şekilde şüpheli durumlarda Defender ile sistem taraması yapabilirsin. Ayrıca mesela 15 günde bir, peryodik taramalar yapmak faydalı olabilir. Defender taraması ile PC antivirüs programı arasında doğrudan bir ilişki yok. Yani Defender taraması yapmak gerektiğinde antivirüs programının rutin çalışması devam edebilir. Eğer bir problem olursa zaten probleme dair bir mesaj alırsın ve antivirüsün bir engellemesi ise bu problem, o halde antivirüs'ü kaldırmak değilde geçici olarak çalışmasını durdurursun. Buda zaten normalde olacak bir şey değil. Ama defender taraması daha hızlı olsun dersen eğer, bu tarama esnasında antivirüs programını yine geçici devre dışı bırakabilirsin. temmuz 9 yıl önce
    • Çok teşekkürler . Çok aydınlatıcı oldu açıklamanız . : ) mat7 9 yıl önce
    • :) temmuz 9 yıl önce