Windows Defender TAMAMEN nasıl kapatılır ?

Merhaba ben şuan anti virüs programı olarak "Malwarebytes Free" kullanmaktayım, arka planda ram tüketimi fazla değil bilgisayarı yormuyor ,fakat görev yöneticisi açtığımda ikisi beraber çalışıyor "Malwarebytes service"de "Anti Malware Service Excutable" de çalışıyor ben sadece Malwarebytes ile yoluma devam etmek istiyorum. Windows Defender illetinden nasıl kurtulurum.?

Malwarebytes service = 70mb kullanıyor

Anti malware service excutable (WindowsDefender) = 150-200 mb kullanıyor

Bunlar beraber gitmesinler daha çok yorarlar pc yi, defender nasıl kapatılır

alperennn1 alperennn1 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba,

    Alttaki adımları yaparak defenderi tamamen kapatabilirsiniz.

    Adım 1: Windows + R yaparak çalıştırı açın.
    Adım 2: Çalıştıra regedit yazıp entera basın.
    Adım 3: Aramaya HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender yazıp entera basın.
    Adım 4: Pencerenin sağ bölümüne sağ tıklayın ve “Yeni > DWORD (32 bit) Değeri” seçeneğine tıklayıp değer oluşturun.
    Adım 5: Değeri “DisableAntiSpyware” olarak adlandırın.
    Adım 6: Son olarak değere çift tıklayın ve değer verisini 1 yapıp tamama tıklayın. Ardından bilgisayarınızı resetleyin.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)