Windows Defender USB Bellekten Gelen Tehditler İçin Yeterli mi?

Windows Defender USB Bellek takdığım zaman otomatik tarama yapıyormu?

Bilgisayarımda anti virüs programı olarak sadece Windows Defender kurulu ve bende bilgisyarıma sürekli içinde ne olduğunu bilmediğim USB Bellek takmak zorunda kalıyorum. Windows Defender bu konuda yeterlimi yoksa ekstra bir prgoram yüklemem gereklimi?

emiray2077 emiray2077 (10)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows Defender USB bellekleri de tarar. Yani ek bir programa ihtiyacın yok. Windows Defender'i güncel tutmayı ihmal etme. Windows güncelleştirmeleri yoluyla otomatik güncellenir zaten. Kapatma yeter.

    Windows Defender USB bellekleri ve harici çıkarılabilir diskleri otomatik taramaz. Ama diyelim ki virüs var. Sen virüs dosyasını tıkladığında veya kopyalamak istediğinde veya virüs kendi otomatik çalıştığında Windows Defender bunu yakalar ve siler.

    Eğer USB belleği taramak istersen Bilgisayarımdan USB belleği bul ve sağ tuşla tıkla açılan pencerede Windows Defender ile tara seçeneğini seç.

    hakan hakan (15394)