"Windows dijital bir lisans ile etkinleştirildi" yazısı ne anlama geliyor?

Masaüstü bilgisayarımda daha önce orijinal windovs 8.1 den Windovs 10 Pro ya yükselttiğim orijinal key kullanıyorum. Bazı uygulamalarda sıkıntı yaşadığım için işletim sisteminin yüklü olduğu Samsung SSD ye Secure Erase yaparak format atıp temiz Win 10 kurulum yaptım. Yalnız formattan önce key numarasını bir yere not etmeyi unuttum. Daha sonra ayarlardan etkinleştirme kısmında  Windows microsoft hesabınıza dijital bir lisans ile etkinleştirildi yazıyor. Formattan önce de aynı yazı vardı. Bu durumda kullandığım Windows liasansı halâ orijinal midir? Yoksa yeni bir windows 10 key almammı gerekiyor?

neon neon (1)
6 yıl önce sordu

  • @editor Konu başlığı düzenlenmeli. Ve etiket'de toprak34 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Dediğin gibi yazıyorsa Windows etkinleştirilmiştir ve herhangi bir şey yapmana gerek yoktur. Windows 10'un dijital imza teknolojisi olduğu için Microsoft hesabı ile otomatik olarak etkinleştirilir. Yani kurulum yaparken key girme devri Windows 10 ile tamamen kapanmıştır.

İlla emin olmak istiyorum dersen şu şekilde kontrol edebilirsin:

  • CMD'yi yönetici olarak çalıştır
  • Daha sonra slmgr /xpr komutunu yaz

Gelen küçük pencerede "Makina kalıcı olarak etkinleştirildi" yazıyordur büyük ihtimalle. Böyle yazıyorsa sıkıntı yok demektir.

omercik omercik (9418)