Windows "dizin adı geçersiz" hatası

Bilgisayarımda hiçbir işlem yapmadığım halde G:/ başlığıyla "dizin adı geçersiz" hatası veriyor. Bir dakikada neredeyse yüzlerce kez aynı hatayla karşılaşıyorum. Yazı dahi yazarken zorlanıyorum, herhangi bir CD veya Flash Disk takılı değil

hamzasoyler0 hamzasoyler0 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Şunu dener misin?

    dizin adı geçersiz hatasının çözümü için:

    1. Windows ve R tuşlarına bas.
    2. Açılan pencereye mmc devmgmt.msc yaz enter tuşuna bas.
    3. Aygıt Yöneticisinin açılmış olması lazım.
    4. DVD /CDROM sürücüleri altındaki sürücüyü (varsa sürücüleri) sağ tuşla tıkla ve devre dışı bırak seçeneğini seç.
    5. Sonra tekrarda sağ tuşla tıkla ve Etkinleştir'i seç
    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

    • denedim ama işe yaramadı bu sefer f:/ Dizin adı geçersiz demeye başladı. tüm usb veye disket tarzı şeyleri devre dışı bırakıp etkinleştirdim ama işe yaramadı hamzasoyler0 7 yıl önce
    • @hamzasoyler0 deamon tools gibi bir programı kullanıyormusun? hakan 7 yıl önce

    Denedim ama işe yaramadı. Gene de teşekkürler.

    sevgican sevgican (1)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Ne demek "Genede"? Gerek yok böyle ifadelere. Zaten yardım için çaba gösterenler (samimi çabası olanlar) bunu "teşekkür" almak için yapmazlar @sevgican :) temmuz 6 yıl önce