Windows dosya uzantılari değişmesi

Merhaba 1 hafta önce kadar buraya .pezi fidye yazılımı ile ilgili soru atmıştım ve uzmanlar suanlik çözümü yok dedi ardından maille uzmanim.net adminleriyel iletisime geçtim gelen mailede dosyalarin sonundaki .pezi eklentisini sil oyle demislerdi denedim bende fakat sorun şu ki  tek tek kopyalayıp denerken tüm dosya sonlarındaki .pezi silindj ve tüm dosya sonlarıni yanlislikla .txt yaptim ardından kafam karisti .jpg yaptim bunu nasıl düzeltebilirim yani istegim eski uzantilarina sahip olmalari resimlerin tekrar jpg metinler tekrar txt olmasi çok b*ka sardı biliyorum sistem kurtarma yaptim belki eski haline döner diye işe yaramadı buraya kadar okuduysan teşekkur ederim umarim cozumu vardir tek korkum .pezinin cozumu bulunmasindan sonra benim dosyalar değişti diye kurtaramamam olur icindekiler cidden önemli

emrearas emrearas (22)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Toplu halde dosya uzantısı değiştirebilirsin ancak o uzantıları değişen dosyalar arasından hangileri fotoğraf, hangileri video, hangileri metin ise bunların tek tek ayrı klasörlere alman gerekir. Fotoğrafları ayrı, videoları ayrı, metinleri ayrı klasörlere alman lazım. Aldıktan sonra şu çözüm işini görecektir: Toplu olarak dosya uzantıları nasıl değiştirilir?

    omercik omercik (9418)