Windows dosyaları genişletiliyor %0'da kalıyor

Windows 7 kurulumu yaparken, hardiski biçimlendirme bittikten sonra sonraki aşamada Windows dosyaları genişletiliyor %0 yazıyor ve bu ekranda kalıyor. Daha sonra Windows, gereken dosyaları yükleyemiyor. Dosya bozuk veya eksik olabilir. Yükleme için gereken tüm dosyaların kullanılabilir olduğundan emin olun ve yüklemeyi yeniden başlatın. Hata kodu: 0x80070017

hatası veriyor. Windows 7 kurulumunda Windows dosyaları genişletiliyor %0 ekranında takılıp daha sonra hata vermesinin sebebi nedir?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7 kurulumu yaparken, hardiski biçimlendirme bittikten sonra sonraki aşamada Windows dosyaları genişletiliyor %0 'da kalıyor çözüm için şunları deneyin:

    • Bazı sistemlerde Windows dosyaları genişletiliyor %0 ekranının geçmesi 15-20 dakikayı bulabilir. Bu sebepten hata alana kadar bekleyin.
    • Kurulum sırasında tüm bölümleri (partition) silin. Daha sonra tek bir bölüm açın ve kurulumu ona yapmayı deneyin.
    • Windows 7 kurulum DVD medyasının çiziksiz ve sağlam olduğundan emin olun.
    • Windows 7 kurulum DVD'si içindeki dosyaların hatasız olduğundan emin olun.  Daha önce kurulum yaptınız mı? Baika bir Windows 7 kurulum diski ile Windows 7 kurmayı deneyin.
    • Optik sürücünüzün düzgün çalıştığından emin olun. DVD sürücünüz Windows 7 DVD'si üzerindeki dosyaları okuyamıyor olabilir. Bazı DVD sürücüler hassastır ve çizik medyaları okumayabilir.
    • Bu hatayı almanızdaki temel sebep Windows 7 diskindeki dosyaların okunamasıdır.
    • Windows 7 kurlumunu 7 bellek üzerinden yapmayı deneyebilirsiniz. Windows 7 usb kurulum linkinden Windows 7 USB bellekten nasıl kurulur öğrenebilirsiniz.
    • USB bellekten Windows 7 kurulumunda da aynı sıkıntıyı yaşıyorsanız sorun donanımsal olabilir

    Windows 7 kurulumunda Windows dosyaları genişletiliyor %0'da kalıyor olmasının diğer sebepleri şunlar olabilir.

    • BIOS güncellemesi bazı bilgisayarlarda bu duruma çözüm sağlıyor.
    • Sabitdisk üzerinde oluşan bad sector yani bozuk alanlar Windows 7 kurulumunun Windows dosyaları genişletiliyor %0'da kalmasına sebep olabiliyor.
    • Bazı kişiler Windows dosyaları genişletiliyor %0'da kalıyor sorununu RAM değiştirerek çözmüş. Son ihtimal olarak düşünülebilir.
    • Diğer bir çözüm yolu BIOS içinden SATA MODE'unu IDE olarak değiştirmek.  Bazı bilgisayarlarda bu yöntemde Windows dosyaları genişletiliyor %0'da kalıyor sorununa çözüm olmuş.

    Sonuç olarak Windows 7 kurulumunda Windows dosyaları genişletiliyor %0'da kalıyor sorununun çözümü için ilk olarak kurulum yapılan DVD değiştirilmeli, sonra yukarıda yazdığım aşamalar gözden geçirilmelidir.

    cemkara cemkara (4215)