Windows ekranından sonra bilgusayar kendini resetliyor

Bilgisayarı açıyorum windows başlatılıyor diyor 1 2 saniye sonra resetliyor kendini ama bios ekranında bekleyince hiçbir sıkıntı çıkmıyor

berkan35 berkan35 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarlarda reset atma problemleri daha çok donanımsal sebeplerle olur. Ama seninki için ilk intiba yazılımla alakalı gibi..

    PC'yi güvenli modda başlatmayı dene (Problem yazılımsal ise güvenli modda açılma şansı olabilir)

    Eğer güvenli modda açılırsa sistem geri yükleme ile sistemi problem öncesi bir zamana geri almayı deneyebilirsin:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Sistem geri yüklemesi çözüm sağlamazsa chkdsk disk denetlemeside yaparsın (Disk problemi ihtimali kuvvetle muhtemel)

    Güvenli mod açılmazsa PC'yi windows yükleme DVD'si ile başlatarak önyükleme sonrası "onarma" seçeneklerini denersin (Sistem geri yükleme ve disk denetlemesi çözümlerini buradanda deneyebilirsin. Ayrıca "başlangıç onarım" ve/veya "otomatik onarım" imkanlarıda denenir.

    temmuz temmuz (12505)