windows form ile kapat butonu / x tıklanınca kapatma nasıl engellenir?

windows form ile kapat butonu / x tıklanınca kapanmasını nasıl engelleyebilirim?

ergin ergin (2539)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    windows form ile kapat butonu / x tıklanınca kapanmasını engellemek için öncelikle formumuzun "FromClosing" eventi altına aşağıdaki kod bloğunu yazarak yapabiliriz.

    if (MessageBox.Show("Çıkmak İstediğinizden Emin misiniz?", "Onay", MessageBoxButtons.YesNo, MessageBoxIcon.Question) == DialogResult.No)
    {
    e.Cancel = true;
    }

    ergin ergin (2539)