Windows gezgini çalışmayı durdurdu hatası, usb veya harici hard diske belge kopyalamaya çalıştığımda oluyor. Nasıl düzeltebilirim?

Merhaba,

Daha önce windows gezgini çalışmayı durdurdu hatası ile ilgili açılan başlıklardaki adımları izledim. Malwarebytes ve adwcleaner ile virüs ve gereksiz yazılımları temizledim. Portal sepeti veya Netmahal için aramaları da gerçekleştirdim, bu dosyalar bulunmadı. Rkill ve Regscanner da çalıştırdım. Usb ve ssd bağlıyken temizleme işlemlerini tekrarladım onlara da virüs girdiyse diye. Ama sorun hala devam ediyor.

Sürükleme veya kopyala yapıştır ile herhangi bir belge, fotoğraf kaydetmek istediğimde, windows gezgini çalışmayı durdurdu diyor ve baştan başlıyor. Hata da göstermiyor ki yazabileyim. (ilk başta hata ekranı kalıyordu, şimdi o da çıktığı gibi kayboluyor)

Format şart mı? Belgelerimi kaybetmek istemiyorum. Şimdilik farklı kaydet diyerek bir kaç word dosyası usb'ye aktarabildim ama fotoğraflar için olmuyor. Ssd'yi (wd my passport ultra 1 tb) kendi yazılımları ile sildim, sorun ona da aktarılmış olabilir diye. Yedeklememde içinde hiç dosya göremiyordum ama 300 gb yakın dolmuştu. Belgeyi ssd'ye kaydet veya gönder dediğimde de windows yine durmuştu, sadece otomatik yedeklemeyi saatlerce? yaptı. İçindekini göremedikten sonra ne fayda anlamadım. Daha önce harici hard disk kullanmadığım için çalışma mantığını da bilmiyorum, usb gibi belgeleri göremiyor muyuz? Yoksa bu da windows gezgininin çalışmayı durdurması ile ilgili bir sorun mu?

Teşekkürler

gezimyazim gezimyazim (3)
7 yıl önce sordu

  • Açıklama Hata Uygulaması Yolu: C:\Windows\explorer.exe Sorun imzası Sorun Olay Adı: APPCRASH Uygulama Adı: Explorer.EXE Uygulama Sürümü: 6.1.7601.23537 Uygulama Zaman Damgası: 57c44cc4 Hata Modülü Adı: SHELL32.dll Hata Modülü Sürümü: 6.1.7601.23537 Hata Modülü Zaman Damgası: 57c450f4 Özel Durum Kodu: c0000005 Özel Durum Uzaklığı: 0008e8bf OS Sürümü: 6.1.7601.2.1.0.768.11 Yerel Kimlik: 1055 Ek Bilgiler 1: 0a9e Ek Bilgiler 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789 Ek Bilgiler 3: 0a9e Ek Bilgiler 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789 Sorunla ilgili ek bilgiler Demet Kimliği: 1041052301 gezimyazim 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Çözüldü! Emir "Candan" uzmanıma ne kadar teşekkür etsem azdır.Sorunumla ilgili kime sorduysam, belgelerini kurtaramazsın, format attır demişti. Kendisine buradan mesaj gönderdiğimde Candan uzmanım fazlasıyla emek harcayarak, canlı bağlantıyla sorunumu çözdü. Bilgisayar çöküyormuş meğer. Windows 7 kaldırılıp 8.1 yüklendi, tüm belgelerim ve fotoğraflarım kurtarıldı, yeni office ve antivirüs, reklam engelleme programları yüklendi ve format atıldı. Harici hard diskime de rahatça aktarım yapıyorum artık. Candan uzmanım bir numaradır, emekleri için tekrar çok teşekkür ediyorum. Ellerinize sağlık!

gezimyazim gezimyazim (3)
7 yıl önce cevaplandı

  • @gezimyazim uzmanım net olarak yardımcı olabildiysek ve sorununuz giderildi ise bu bizide mutlu eder candan 7 yıl önce
  • @alattin hoca ve @hakan hoca sayesinde öğrendiklerimizi uygulayarak üye arkadaşlara faydalı olmaya çalışıyoruz candan 7 yıl önce
  • @candan yetenekli ve azimli bir arkadaşımız. Bu azmini korursa çok daha iyi noktalara geleceğinden eminim. hakan 7 yıl önce