Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası

Windows 7 işletim sisteminde işlem yaparken

Windows Gezgini çalışmayı durdurdu şeklinde hata alıyorsanız sorunu çözmek için aşağıdaki işlemleri deneyebilirsiniz.

Hatanın tam şekli şu şekilde:

Windows Gezgini

Windows Gezgini çalışmayı durdurdu. Windows sorun için bir çözüm arıyor...

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Güncelleme: 21 Nisan 2015

    Eğer hataya sebep olan Hata Modülü Adı: explorerEx.dll  ise lütfen bu çözümü yapın.
    Son bir kaç gündür bu hatayı alıyorsanız 21 Nisan 2015
    Çözüm: Windows Gezgini çalışmayı durdurdu

    -----------------------------------------------------------------------------

    Genel olarak Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası alıyorsanız aşağıdaki işlemleri yapın.

    Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası Windows güncelleştirmeden sonra ortaya çıktıysa en son yüklenen güncelleştirmeleri kaldırmanız önerilir.

    Bazen Windows güncelleştirmeleri Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatasına sebep olabilir. Bu durumda yapılması gereken hata oluşmadan önce yüklenen güncelleştirme paketlerini geri almak olmalıdır.

    Sistem geri yükleme ile de eski bir tarihe dönülebilir: Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır?

    Windows 7'de Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatasının sebebi şunlar olabilir

    • Ekran kartı sürücünüzün güncellenmesi gerekebilir.
    • Windows 7 sistem dosyalarınızdan bazıları bozulmuş olabilir.
    • Bilgisayarınıza bir virüs veya kötü amaçlı yazılım bulaşmış olabilir
    • Bazı programlar Windows Gezgini'nin çalışmasını engelliyor olabilir.

    Windows Gezgini çalışmayı durdurdu çözümü için;

    1. Ekran kartınızın sürücülerini güncelleyin. AMD veya nVidia, hangi model ekran kartı kullanıyorsanız sitesinden son sürücülerini indirin ve yükleyin. Sorun devam ederse aşağıdaki işlemleri deneyin.
    2. Başlat' ı tıklatın ve ardından Arama kutusuna cmd yazın.
    3. Sonuçlar alanında, cmd.exe dosyasını sağ tıklatın ve sonra yönetici olarak çalıştır' ı tıklatın.
    4. Yöneticiyseniz veya yönetici parolasını yazın ve sonra devam' ı tıklatın, devam ' ı tıklatın.
    5. Komut isteminde, Sfc     /scannow yazın ve ENTER tuşuna basın.

    Dosya işlemlerinde kopyalama, gözatma gibi işlemlerde Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası alıyorsanız

    1. Başlat' ı tıklatın ve ardından Arama kutusuna cmd yazın.
    2. Sonuçlar alanında, cmd.exe dosyasını sağ tıklatın ve sonra yönetici olarak çalıştır' ı tıklatın.
    3. Yöneticiyseniz veya yönetici parolasını yazın ve sonra devam' ı tıklatın, devam ' ı tıklatın.
    4. komut isteminde chkdsk  /r yazın ve enter tuşuna basın.
    5. Sorulan soruya E tuşuna basarak onay verin ve bilgisayarı yeniden başlatın.

     Windows Gezgini çalışmayı durdurdu  hatası almaya devam ediyorsanız bilgisayarını güncel bir antivirüs yazılımı ile taratın.

    hakan hakan (15394)
    10 yıl önce cevaplandı

      Arkadaşlar ben farklı bir şekilde çözdüm bu çözümü hiçbiryerdfe bulamadım kendim yapdım yani sizdede olurmu bilmem ama deneyin kesinlikle. ilk olarak windows gezgini ne yapdığınızda çalışmayı durduruyorsa tekrar edin ama kapatmayın orayı.sonra ayrıntılara basın orda sorunla ilgili bilgileri görebileceksiniz.bende hatalı modül kısmında StructuredQuery.dll yazıyordu.internetten bu dll'nin son sürümünü indirdim ve system32 klasöründeki dll ile değiştirdim.sonra tekrar windows gezginini kapatan şeyi açtım veya yaptım ilkinde yine oldu ama programı tekrar başlat dediğim zaman sorun çözüldü.herhalde bilgisayarımda virüs var ve bu dll yi bozdu veya eskidi.umarım yardımcı olmuşumdur.sorunu çözdükden sonra birdaha böyle şeylerin olmaması için bilgisayarınızda virüs olmadığından emin olmanızı ve herşeyinizi güncellemenizi tavsiye ederim.

      farskars farskars (1)