Windows Gezgini çalışmayı durdurdu

Sorun: Bilgisayar açıldıktan sonra  Masaüstü gelmeden Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası ile karşılaşıyorum. Yine uygulamaları açarken Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası geliyor. Pencereyi kapatsam dahi yine Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası bir kaç saniye sonra tekrardan geliyor.

Hata tam olarak şöyle:

Windows Gezgini çalışmayı durdurdu

Windows soruna çevrimiçi çözüm arayabilir ve programı yeniden başlaymaya çalışabilir.

Çevrimiçi çözüm ara ve programı yeniden başlat

Programı yeniden başlat

Hatanın detayına baktığımda şunlar yazıyor:

Sorunlu Olay Adı: APPCRASH

Uygulama Adı: explorer.exe

Hata Modülü Adı: explorerEx.dll

Özel Durum Kodu: C0000005

Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16984)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatasının çözümü:

    Bu çözüm özel olarak Hata Modülü Adı: explorerEx.dll modülünün sebep olduğu hatayı giderir. Eğer başka modül üzerinden Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası alıyorsanız lütfen şu linki ziyaret edin:
    Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası

    Windows Gezgini çalışmayı durdurdu hatası neden karşıma geliyor?

    explorerEx.dll dosyası zararlı bir yazılıma ait dosyadır. Bu dosya bilgisayarınızda zararlı bir yazılımın çalıştığını gösterir. Zararlı yazılımından kurtulduktan sonra sisteminiz normale dönecektir.

    explorerEx.dll dosyası daha önce Portalsepeti ve NetMahal tarayıcı korsanları saldırılarında karşılaşılan bir modül dosyasıdır.

    Muhtemelen bilgisayarınızda Portal sepeti veya Netmahal benzeri bir tarayıcı korsanı ve bununla ilişkili bir zararlı yazılım yüklü.

    Windows Gezgini çalışmayı durdurdu sorunun çözümü için

    Çözüm 1:

    1. Bilgisayarı önce güvenli kipte başlatın.  Bilgisayarımı güvenli modda nasıl başlatırım?

    2. Daha sonra Portalsepeti tarayıcı korsanı nasıl temizlenir? linkinde anlatılanları yapın.

    Bu işlemlerden sonra sorun düzelecektir. Soruna neden olan explorerEx.dll dosyası ve diğer zararlı eklentiler yukarıda çözümde anlatılan işlemlerden sonra silinecektir.

    Çözüm 2:

    Eğer bir şekilde Portalsepetini temizleyemiyorsanız, programlar çalışmıyorsa aşağıdaki linkte anlatılan yeni çözümü deneyebilirsiniz:

    Windows gezgini çalışmayı durdurdu

    alattin alattin (16984)