windows gezgini çalışmayı durdurdu

bilgidayarım özellerikleri , uygulamalar , sistemi geri yükleme , cmd ( yönetici olarak çalıştırma ) , güvenli mod ile çalıştırma , gibi yerlere erişemiyorum hep '' windows gezgini çalışmayı durdurdu '' hatası veriyor ne yapmam gerekiyor yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

cihatsahinn cihatsahinn (3)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sorununuzun Netmahal veya portalsepeti kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Çünkü son zamanda görülen windows gezgini çalışmayı durdurdu hatası bundan kaynaklanıyor.

    1. RegScanner  başka bir bilgisayardan veya indirebiliyorsanız kendi bilgisayarınızdan indirin.  Eğer kendi bilgisayarınızda indiremiyorsanız, başka bilgisayardan USB belleğe kaydererek kendi bilgisayarınız takın.
    2. indirdiğiniz zip dosyasını açın ve  içindeki RegScanner.exe dosyasını sağ tuşla tıklayın ve  Yönetici olarak çalıştır'ı seçin. Zaten yönetici olarak oturum açtıysanız normal olarak çift tıklayın ve çalıştırın.
    3. RegScanner programında Find String bölümüne işletim sisteminiz 32 bit ise explorerEx.dll yazın. Eğer işletim sisteminiz 64 bit ise explorerEx64.dll yazın ve aratın. İşletim sisteminiz 32 bit mi yoksa 64 bit mi bilmiyorsanız sırası ile her ikisini de aratın.
    4. Başka bir değişiklik yapmadan Scan butonuna basın.
    5. Kayıt bulunursa bulunan kayıtları CTRL ve DEL tuşlarına birlikte basarak silin.
    6. Kaydın silineceğine dair uyarı çıkacaktır Yes / Evet tıklarak silin.
    7. Bütün kayıtları sildikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

    Daha sonra mutlaka Portalsepeti tarayıcı korsanı nasıl temizlenir?  işlemlerini yapın.

    Eğer bilsayarınıza bulaşan NetMahal ise NetMahal tarayıcı korsanı nasıl temizlenir? işlemini yapın.

    alattin alattin (16984)
    8 yıl önce cevaplandı

      KENDİ KENDİME BULDUĞUM BİŞEY PC ACARKEN WİNDOWS SİMGESİ GELMEDEN F8 E BASIP CEKİN EKRAN GELİCEK ORDA SİYAH EKRANDA ONARMA GELİCEK ONU SECİP ONARIN YAKLASIK 10 DK HATAYI CÖZÜYOR AMA BİLGİSAYARI BU HATA OLMAYAN BİR GÜNE GETİRİYOR.

      jrmustafa jrmustafa (21)
      8 yıl önce cevaplandı

        jrmustafa Kardeşim Allah razı olsun senden ya vallahi çok saol bilgiseyarımı kurtardın eyw

        ferhat279 ferhat279 (1)