Windows gezgini calismayi durdurdu

Arkadaslar bilgidayarimi actigimda saat, klasorler,başlat cubugu dahil hic bir sey gelmeden direk "windows gezgini calismayi durdurdu" hatasi veriyor . " Bir sorun programin duzgun calismasini durdurdu.windows programi kapatacak ve cozum varsa size bildirecek " yaziyor.Programi kapat dedigimde bildirim gidiyor ama diger seyler gelmiyor bombos bir ekranla karsilasiyorum . Bekledigim zamanda bir sey degismiyor . Sadece gorev yoneticisine erisebiliyorum. Sistem geri yuklemeyi denedim ise yaramadi . Lutfen yardim edin
blackeagle77 blackeagle77 (6)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    1. Görev yöneticisini açın.
    2. İşlemler yerinden windows gezgini varsa sonlandırın.
    3. Dosyadan yeni görev diyerek adını 'explorer' yapın.
    4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    kenanftl kenanftl (98)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Kardesim dedigini yaptim explorer yazip tamam dedim aninda ayni hata geldi ekrana blackeagle77 8 yıl önce
    • http://uzmanim.net/soru/windows-gezgini-calismayi-durdurdu-hatasi/1428 belki bu sana yardımcı olabilir kardeşim. kenanftl 8 yıl önce
    • Kardes attigin linkte bilgisayari kullanmmam gerekiyor ama ben pc yi kullanamiyorum baslat cubugu falan gelmiyor sadecr gorev yoneticisi aciliyor. blackeagle77 8 yıl önce
    • Bu sorunu almadan önce bilgisayarında bir işlem yaptın mı? kenanftl 8 yıl önce
    • Onceki gece film izledim sabah actigimda boyleydi blackeagle77 8 yıl önce

    windows gezgini calismayi durdurdu hatasının çözümü için şunu deneyin:

    1. Windows gezgini calismayi durdurdu hatası geldiğinde bilgisayarı düğmeden direkt kapatın.
    2. Bilgisayarı açın.
    3. Hata gelirse tekrar kapatın.
    4. Bu işlemi bir kaç yaptığınızda Windows onarım araçı çalışacaktır.
    5. Daha sonra Windows onarım işletimi yapın.
    6. Onarım işleminden sonra Windows düzelecektir.

    Windows kurulum diskiniz varsa onunla da bilgisayarı açarak Windows'u onarabilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Onarim yaptigim zaman sistem geri yukleme yapmami soyluyor yapiyorum fakat bir ise yaramiyor. blackeagle77 8 yıl önce

    Yönetici yetkisiyle açtığın Komut İsteminde sfc /scannow komutunu çalıştır (Komutu yazdıktan sonra enter'la), taramanın sonuçlanmasını bekle ve bilgisayarı yeniden başlat.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Bilgisayarı Güvenli Mod'da başlat ve Komut İstemini (cmd) bu modda aç. temmuz 8 yıl önce
    • Ise yaramadi kardesim blackeagle77 8 yıl önce