Windows gezgini çalıştırmayı durdurdu

Windows gezgini çalışmayı durdurdu hatası alıyorum win 7 starter kullanıyorum sorun yoktu google chrome diye bi exe dosyası yuklendı hata almaya basladım hiç bişey açılmıyor neye tıklarsam tıklayım aynı hatayı alıyorum format atmayı denedim onda da setupa tıklayınca aynı hata geliyor hiç bişey yapamıyorum nasıl çözücem bu sorunu lütfen yardım edin

cihan2345 cihan2345 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    banada aynısı oldu bugün elektrik kesildi gelince bilgisayarı açtım windows gezgini çalışmayı durdurdu hatası aldım sonra sistemi geri yükledim tekrar bilgisayar açıldığında sorunum ortadan kalktı ben windows 7 professional kullanıyorum

    olcyk olcyk (1)
    9 yıl önce cevaplandı

      Windows Gezgini çalışmayı durdurdu bu başlığı kontrol edin. Sorun muhtemelen portalsepeti veya netmahal gibi tarayıcı korsanlarından kalma explorerEx.dll dosyasından kaynaklanıyor.

      Güvenli kipte açmaya çalışmak veya sistem geri yükleme ile sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.  Burada dikkat etmeniz gereken nokta yukarıda verdiğim linkte bulunan temizleme işlemlerini Güvenli modda yapmanız.

      Zararlı yazılımın uzantılarını sildikten sonra sorun düzelecektir.

      alattin alattin (16999)
      9 yıl önce cevaplandı

        Güvenli mod acılmıyor denedim oda engellenmiş sanırım  sistem geri yükleyemiyorum cunku onada girmiyor hiç birşeye girmiyor

        cihan2345 cihan2345 (1)
        9 yıl önce cevaplandı

        • Peki internetten indirdiğiniz bir programı çalıştırabiliyor musunuz? alattin 9 yıl önce
        • hayır malesef oda olmuyor napcagımı bılmıyorum cihan2345 9 yıl önce
        • Kayıt defteri açılıyor mu? ya da komut istemi? alattin 9 yıl önce
        • kayıt defteri açılmıyor ama bilgisayarı komut istemi ile güvenli modda çalıştırınca komut istemini kullana biliyorsun o işe yarar mı cihan2345 9 yıl önce