Windows Gezgini düzgün çalışmıyor. Windows explorer stabilite sorunu yaşıyorum, ne yapmalıyım?

Birkaç gün önce oldu neyden sonra oldu neden oldu hiçbir fikrim yok fakat explorer içindeyken sağ üstteki arama yerine basıyorum bir şeyler yazıyorum fakat yazmıyor. Aynı şekilde Başlat kısmını açınca da orada arama yapamıyorum. Görev yöneticisinden explorer.exe kapatıp tekrar açmayı çalışıyorum kapattıktan sonra tekrar açamıyorum.

treajen treajen (43)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows sürümün kaç? Öncelikle temiz ön yükleme yap. Temiz ön yükleme yapmak için;

    1. Windows ve R tuşlarına bas.
    2. Çalıştır ekranına msconfig yaz enter tuşuna bas.
    3. Hizmetler sekmesine tıkla.
    4. Tüm Microsoft Hizmetlerini gizle seçeneğini işaretle.
    5. Daha sonra Tümünü Devre Dışı Bırak butonuna tıkla.
    6. Başlatma sekmesine tıkla
    7. Görev Yöneticisini Aç linkine tıkla.
    8. Bu ekranda gördüğün her şeyi sağ tuşla tıkla ve Devre Dışı bırak seçeneğini seç.
    9. Pencereleri kapat ve bilgisayarını yeniden başlat.

    Virüs olma ihtimaline karşın MalwareBytes, Kaspersky, Defender, Security Cloud gibi anti-virüs/anti-malwareler ile tarama yap. Explorer.exe'yi kapatıyorum kapattıktan sonra tekrar açamıyorum diyorsun, neyle açmaya çalışıyorsun? Sol üst köşedeki "Dosya > Yeni görev çalıştır > explorer.exe" yazacaksın buraya. Windows güncellemeleri varsa güncellemeleri tamamla.

    hydra hydra (3802)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Tüm dedikleriniz yaptım ve Windows tamamen güncel fakat hala düzelmedi. Ve evet "Dosya > Yeni görev çalıştır > explorer.exe" şeklinde yapıyorum ve olmuyor maalesef. treajen 3 yıl önce
    • KMSPico ile mi etkinleştirmiştin? Sanki öyle hatırlıyorum. @treajen hydra 3 yıl önce
    • Evet Windows'um etkinleştirilmiş olsa da Microsoft programları etkin değildi ben de aceleyle KMSpico ile durumu halletmiştim sanırım o sıralar oldu ama emin değilim. treajen 3 yıl önce
    • Windows sürümü kaç? @treajen hydra 3 yıl önce
    • Edisyon Windows 10 Pro Sürüm 20H2 Yüklenme tarihi ‎22.‎08.‎2020 İS derlemesi 19042.928 Deneyim Windows Feature Experience Pack 120.2212.551.0 @hydra treajen 3 yıl önce
    • Format atma fırsatın olursa format at. KMSPico ile falan uğraşma. @treajen hydra 3 yıl önce