Windows gizli simgeler bölümündeki kullanılmayan programlar nasıl silinir?

Ben önceden windows 8.1 gizli simgeleri göster yerindeki kullanılmayan programları silme işlemi yapabiliyordum bir siteden bulduğum komutlarla "sil.bat" dosyası oluşturmuştum. O dosyaya çift tıkladığımda resimdeki kırmızı işaretli her şeyi silebiliyordum. Yanlışıkla o dosyayı sildim. Hangi siteden bulduğumu da unuttum. Yardımcı olur musunuz?

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    aradığımı buldum not defteri açıp şu komutları kopyala yapıştır yapıp Dosya yazısına tıklayıp Farklı Kaydete tıklayıp dosya adı "txt" olan adı sil.bat yapıp dosya türü tüm dosyalar yapıp nereye kaydedilceğini gösterdim tamam butonuna tıklayıp  işlem tamamdır yapmanız gereken sil.batı çalıştırıp cmd ekranı gelip Y tuşuna basmanız komut şu

    REG DELETE "HKCU\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify" /f /v "PastIconsStream"

    REG DELETE "HKCU\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify" /f /v "IconStreams"

    taskkill /F /IM "explorer.exe"

    pause

    shutdown /l

    inşallah işinizi görür

    efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)