Windows görev çubuğunda güç simgesi yok

Bilgisayarımda görev çubuğunda güç simgesi yok, nasıl eklerim?

Görev çubuğunda güç simgesi yok ne yapmalıyım?

.....................................................

misty misty (556)
5 yıl önce sordu

  • İşletim sistemin nedir? hakan 5 yıl önce
  • windows 7 home basic misty 5 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Windows 7 ve Windows Vista'da  Güç, Ağ veya Ses simgelerinden biri kayıp çözümü

Güç, Ağ ve Ses gibi sistem simgeleri zaman zaman görev çubuğundan kaybolabilir. Bu durumda il yapılmasu gereken bilgisayarı yeniden başlatmaktır. Eğer geçici bir sorunsa bu Güç, Ağ ve  Ses gibi sistem simgelerinin geri gelmesini sağlayacaktır.

Eğer bilgisayar yeniden başladığı halde Güç, Ağ ve  Ses ikonları geri gelmiyorsa şunu yapmalısınız:

  1. Windows ve R tuşlarına basın.
  2. Açılan çalıştır penceresine regedit yazın ve enter tuşuna basın.
  3. Kayıt defterinde şu yolu izleyin:
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify

  4.  IconStreams ifadesini  sağ tarafta bulun sağ tuşla tıklayın ve açılan pencereden Sil seçeneğini seçin.
  5. PastIconsStream  ifadesini  sağ tarafta bulun sağ tuşla tıklayın ve açılan pencereden Sil seçeneğini seçin.

  6. Kayıt defterinden çıkın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

hakan hakan (15424)
5 yıl önce cevaplandı

  • Teşekkürler misty 5 yıl önce

Bilgisayarı yeniden başlatınca düzeldi.

misty misty (556)
5 yıl önce cevaplandı

  • Her zaman işe yarar :) hakan 5 yıl önce
  • Ben yine de başkalarına faydalı olacak şeyleri cevap olarak yazacağım, senin yazdığın "çözüm" olarak kalabilir hakan 5 yıl önce