Windows güncellemesi yaptıktan sonra ses sıkıntısı yaşıyorum. Dolby kurulmuyor. Çözümü nedir

Dizüstü bilgisayarım lenovo (windows 10). Ses %40 düştü.

Windows Update geldi yaptım ama ses ile ilgili yüklü ses sürücüsü bulunamıyor diye uyarı almaya başladım. Bende kendim ne kadar driver yüklesemde eski ses seviyesine ulaşamadım. ses oranım %40 düştü. doğru driverlerı yüklediğimi düşünüyorum ama bir türlü dolby gibi uygulamaları yükleyemedim yardım eder misiniz ?

katem4646 katem4646 (1)
6 yıl önce sordu

  • Mesajımı editledim, alt kısmına yeniden bakarsın. temmuz 6 yıl önce

Toplam 1 Cevap

1- Sistem Geri Yükleme kullanarak PC'yi windows güncelleme öncesi bir tarihe geri al (Bunu yaptığında ses olayının düzelmesi gerekir):

Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

2- Windows güncellemelerini yeniden yap ve güncelleme sonrası ses durumunu kontrol et. Eğer yine ses problemi ortaya çıkarsa Aygıt Yönetecisinden ses kartı sürücüsünde "Sürücüye Geri Dön" işlemi yaparsın (Sürücü üzerinde sağ tık menüsünden sürücünün özelliklerine girerek o arabirimden yapılır):

Not: Aygıt Yöneticisinde ses kartı üzerine gelerek sağ tık menüsünü açmalı ve oradan sürücünün özelliklerine girmelisin. Üstteki görüntü farklı bir sürücüye ait kafa karışıklığı olmasın.

Ve ayrıca;

Windows 10 Dolby Home Theater çalışmama sorunu (tıkla)

temmuz temmuz (12505)