Windows güncelleştirmelerini yüklemeli miyim?

Bilgisayarımı her açtığımda Windows güncelleştirmeleri var diyor. Bu güncelleştirmeleri yüklemeli miyim?

Bu güncelleştirmeleri yüklemesem sorun olur mu?

Güncelleştirmeleri yüklemenin bir faydası var mı?

messigkn52 messigkn52 (7)
9 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Güncellemeler bilgisayarını , performans, güvenlik vs. güçlendirmeleri açısından oldukça önemlidir. Güncelleştirmeleri geciktirmemeli sürekli olarak yapmalısınız

    bcaggul bcaggul (117)
    9 yıl önce cevaplandı

      Yazılımlar, işletim sistemleri dogası gereği değişir, gelişir.

      Windows işetim sistemi ve diğer işletim sistemleri ilk yazıldıklarında piyasaya sürüldüklerinde test edilmiş olmalarına rağmen hatalara sahiptir.

      Bu hatalar zamanla ortaya çıkar. Bu hatalar bilgisayar performansını, hızını etkileyebileceği gibi güvenlik ile alakalı da olabilir.

      Bu sebeplerden her bilgisayar kullanıcısı mutlaka güncelleştirmeleri yüklemelidirler.

      Güncelleştirmeler bilgisayar performansı ve güvenlik için son derece önemlidir.  Güncelleştirmeleri yüklemezseniz bilgisayarınız saldırılara açık hale gelir. Virüs gibi zararlı yazılımların saldırısına uğrayabilirsiniz.

      Aynı zamanda kullandığınız donanımdan, ekran karttı, anakart gibi, maksimum faydayı sağlamak için de güncelleştirmeleri mutlaka yüklemelisiniz.

      Kullanıcıların yaşadıkları pek çok sorunun kaynağı güncelleştirmeleri yüklememelerinden kaynaklanır.

      Sonuç olarak Güncelleştirmeleri mutlaka yüklemelisiniz.

      hakan hakan (15409)
      9 yıl önce cevaplandı

        Soruya bendende farklı açıdan cevap olsun:

        Microsoft bu güncellemeleri acaba neden çıkaryor? Bu uğraş ve masraf neden yapılabilir? Hiç birşey bilinmese bile biraz bunlar düşünülürse güncellemelerin bir ihtiyaçtan kaynaklandığı ve önemli olduğu anlaşılabilir. :-)

        temmuz temmuz (12505)
        9 yıl önce cevaplandı

          ARKADAŞLAR YORUMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER EN KISA ZAMANDA YÜKLEYECEĞİM YORUMLAR İÇİN SAĞOLUN...

          messigkn52 messigkn52 (7)