Windows hatalarını onar uyarısı

Web sitelerinde gezinirken Güvenlik Windows hatalarını onar - Bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olan tüm hataları düzelt  yazan bir pencere karşıma geliyor.

Bilgisayarımd gerçekten sorun mu var? Windows hatalarını onar  uyarısını neden alıyorum?

alivecan alivecan (337)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows hatalarını onar uyarısını sadece bazı sitelerde görüyorsanız bu sorun değildir. Bazı siteler reklam barındırır ve gördüğünüz bu reklamlardan biridir. Bu reklama tıklarsanız sizi bir web sitesine yönlendirir.

    Özellikle YAC gibi şirketler bu tür aldatıcı reklamları bolca kullanıyor.

    İkinci bir ihtimal bilgisayarınıza reklam yazılımını yüklenmiş olması.

    Tüm sitelerde Windows hatalarını onar uyarısı görüyorsanız muhtelen bir reklam yazılımı bilgisayarınıza bulaştı.

    Windows hatalarını onar uyarısı bilgisayarınıza bir adware yani reklam yazılımı yüklenmiş anlamına geliyor.

    Örneğin OffersWizard, Ads by Save Sense gibi programlar reklam yazılımıdır. Bu uyarıyı aldığınız pencerenin altında "Ads by Offers Wizard" gibi bir ibare bulunur. Bu bilgisayarınızda hangi reklam yazılımının yüklü olduğunu gösterir.

    Reklam programını kaldırmak için öncelikle bilgisayarınızdan bu programı silmelisiniz. Reklam programını kaldırmak  için şu yolu izleyin:

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Açılan listeden ne olduğunu bilmediğiniz tüm yazılımları kaldırabilirsiniz. Bu aşamada sorun yaşarsanız uzmanim.net'e yorum olarak veya facebook/uzmanim.net adresinden sorabilirsiniz.

    Ads by OffersWizard   nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Daha sonra bilgisayarınızda Adwcleaner çalıştırın.

    Reklam programı kaldırma

    1. Buradan Malwarebytes anti-malware programını indirin.
    2. Bilgisayarınızı Malwarebytes anti-malware ile tam olarak taratın.  Yukarıdaki linkde Malwarebytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.
    3. Adwcleaner programını buradan indirin. Adwcleaner güçlü bir reklam yazılımı temizleme aracıdır.
    4. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
    5. Ayrıca bilgisayarınızı HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? linkinde anlatılan HitmanPro ile taratmanız önerilir.

    cemkara cemkara (4215)