``Windows Hazırlanıyor, Bilgisayarınızı Kapatmayın`` Problemi

Windows 10 son sürüm kullanıyordum. PC'de her şey iyi gidiyordu. Birkaç gün önce MBAM Final yüklemiştim.

Sonra bunun PC'mde takılmalara sebep olduğunu (muhtemelen patch'lenmiş bir servis olmasından) düşünüp bunu kaldırmaya karar verdim.

Revo Uninstaller'le kaldırdım.

Sonra kalıntılar da ortadan kalksın diye PC'yi yeniden başlattım.

Ne zaman kapatıp açsam artık hep böyle.

Dönen dairesel loading noktaları var.

Alt tarafta da "Windows Hazırlanıyor, Bilgisayarı Kapatmayın." uyarısı var.

Durum hep bu şekilde.

UEFI Bootlader ile verilerinizi kurtarın denmişti ama bu konudan pek anlamıyorum.

Ne yapmalıyım?

Özellikle Yerel Disk D'de çok önemli verilerim vardı.

Lütfen yardım edin.

Üstelik daha yeni (oto-format) atmıştım bilgisayara bir hafta önce.

Çok iyi çalışıyordu.

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Lütfen yardım edin.

İyi çalışmalar, Uzmanım Net Camiası.

Orada mısınız?

jottway jottway (2)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Merhaba,

    Kesinlikle buradayiz :)

    1.oncelikle KURTARMA moduna gec bunun icinn pc acilirken shift tusuna basili tut.

    acilan ekranda sistem geri yuklemeye tiklat.ve baslat                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     2.eger olmaz ise pcye format atmak zorunda bile kalabilirsin D: surucusune ellemeden format atabilirsin tabikki

    format atarken disk bolumunden windowsun kurulu oldugu diski bicimlendir  ve ileri(next) e tiklat.

    Ve kurulumu baslat

    iyi sanslar hala olmadiysa hdd bozulmus olabilir veya hasar almis olabilir tum olasiklari gozden gecir

    en sonunda hic birsey olmadiysa pcyi servise ver onlar sorunun ne oldugunu soyler :)

    IYI GUNLER.

    temmuz2004 temmuz2004 (47)
    6 yıl önce cevaplandı

      Senin için öncelikli olan herhalde verilerini kurtarmak. Sistemi kurtarmak daha sonra geliyor olmalı. Öyleyse ilk olarak kendine bu işte kullanmak için CD'den veya flash bellekten çalışan bir windows veya linux sistem oluşturmalısın:

      USB’den Çalışan Windows XP İndir – Portable (tıkla)

      LinuxLive USB Creator 2.9.4 İndir (tıkla)

      Bunları nasıl flash belleğe yazdıracağını alttaki konudan öğrenebilirsin (Linux için buna gerek yok. Creator seni yönlendirek bu medyayı oluşturmanı sağlayacaktır):

      ISO dosyası USB belleğe nasıl yazdırılır? (tıkla)

      Eğer canlı medya flash bellek değilde CD olsun istersen ISO'yu CD'ye kalıp olarak yazdırırsın.

      Daha sonra oluşturduğun bu canlı sistem medya ile (CD veya flash bellek) PC'yi boot adersin, sistem medya üzerinden açılır.

      Artık bundan sonra sabit diskteki verilerine ulaşmak (C:'ve D:'de) mümkündür. Bunları bir harici diske (usb disk veya bellek) aktarır, bu şekilde verilerinin kurtarılmasını gerçekleştirirsin.

      Bundan sonrada artık -tecrübesiz bir kullanıcı olduğunuda düşünerek ifade ediyorum- hiç sistemi kurtarmaya falan uğraşmazsın, PC'ye format atarsın veya attırırsın.

      Ama çevrende bilgili ve tecrübeli birileri olursa yine sistem kurtarma/onarma çabalarınız devam eder. Yoksa senin bu işi uzaktan öğrenmen ve hayata geçirmen gerçekten çok zor.

      Geçmiş olsun, kolay gelsin.

      Not: Eğer C: bölümündeki önemli verilerinden/varsa arşivinden vazgeçersen canlı işletim sistemleri oluşturarak veri kurtarma gayretlerinde bulunmaya hiç gerek kalmaz. O halde doğrudan PC'ye format atma yoluna gidebilirsin. Bunu yaparkende D: bölümüne hiç dokunmaz, C: bölümünü formatlayıp yeni işletim sistemini yüklersin. Bunu yaptığında diskin D: bölümündeki dosyalara hiçbir şey olmaz. Onlar oldukları yerde varlıklarını sürdürürler. Yeni yüklediğin windows açıldığında onlara yeniden ulaşırsın.

      Buda bence önemli bir bilgiydi, aklında olsun. Artık hangi yolları tercih edersen.. Bu sana kalmıştır.

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

        Temmuz sağ ol kardeşim de. Benim istediğim şu. Örneğin sen Shift'e basılı tut dedin. Algılamadı. Ne zaman açsam Windows Hazırlanıyor, Bilgisayarınızı Kapatmayın, diyor.

        Başka bir komut yok mu? Shift gibi? Basabileceğim?

        Ben bu sorunu çözmek için hiç motive olmadım çünkü Allah'ın belası Windows'ta yapmadığım bir hatanın bedelini ödemek durumunda kalıyorum hep.(!)

        Hacker falan olsam tamam derim, bir zararlı denk gelmiştir sisteme.

        Standart ve PC'yi son derece sade kullanan birinin başına hiçbir şaibeli iş yapmadığı halde bir sorun çıkageldiğinde ne kadar delirir, bir düşün.

        Windows'ta başıma hep yapmadığım şeylerden ötürü bir problem geldi.

        Her neyse.

        USB'ye Windows 10 yazdıramaz mıyım?

        Ayrıca Kurtarma ekranına PC'den ulaşamıyorum.

        Ben sorunu PC'den çözemez miyim?

        Harici depolama aygıtına başvurmaksızın?

        Veya USB'ye Windows 10 yazdırıp format atacağım (geçici bir işlem için bile olsa XP kurmak istemiyorum) fakat ben hep ayarlardan atılan oto-formatı kullandım.

        Diğer format biraz daha zaman alıyor sanırım.

        Ve tekrar Windows 10 Home Single Language kurmak istiyorum.

        Olay bu Temmuz.

        Başka admin yok mu ilgilenen?

        Yanlış anlama hep Face Off tarzı mı çalışıyorsunuz?

        Böyle olmasın.

        İyi çalışmalar.

        Extra:

        Çok fazla görsel pop up ads almışsınız Uzmanım Net Servisi.

        Bu insanın sinirini bozuyor bilmiş olun.

        jottway jottway (2)
        6 yıl önce cevaplandı

        • @jottway Usbye Windows 10 home signle language yazdırabilirsiin tabii :) temmuz2004 6 yıl önce
        • Ayrıca eğer format atmanada izin vermiyor ise harddisk bozulmuştur denemek olur. temmuz2004 6 yıl önce
        • @jottway temmuz2004 6 yıl önce
        • Gönül istiyor ki hiç reklam olmasın, ama ayakta kalabilmemiz için maalesef reklam koymamız gerekiyor. Bunu da olabildiğince kullanıcıları rahatsız etmeden yapmaya çalışıyoruz.. alattin 6 yıl önce

        Windows hazırlanıyor ekranında bilgisayarınız takılıyorsa şu işlemleri yapabilirsiniz:

        1. Windows hazırlanıyor ekranında takıldığında açma kapama tuşuna uzunca basılı tutun. Bilgisayar kapanacaktır.
        2. Bilgisayarı açın. Tekrar Windows hazırlanıyor ekranında takıldığında açma kapama tuşuna basılı tutun, kapatın.
        3. Bu işlemi bir kaç kez tekrar ettiğinizde Windows kurtarma modu açılacaktır.
        4. Bu ekrandaki yönerleri izleyerek Sorun Giderme > Başlangıç onarma yapabilirsiniz.
        alattin alattin (16984)
        6 yıl önce cevaplandı

        • @alattin kurtarma ektanına ulaşamıyormus? temmuz2004 6 yıl önce
        • @temmuz2004 bahsettiğim yöntem ile kurtarma ekranının gelmesi gerekir. Gelmiyorsa sistem ciddi hasar görmüş demektir. Bu durumda USB açılış özellikli bir Windows 10 kurulum medyası ile sistemi açması gerekecek. alattin 6 yıl önce