Windows Update hizmeti erişim engellendi hatası

Windows hizmetlerde updateyi başlatmak istediğimde erişim engellendi diye hata alıyorumYardımlar için şimdiden teşekkürler

orfur orfur (5)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bilgisayarda yönetici olarak mı oturum açıyorsun? Eğer yönetici olarak oturum açıyorsan önerim Yeni bir kullanıcı oluştur ve bunu yönetici yap. Daha sonra bununla Windows'a giriş yap. Sorun düzeliyor mu kontrol et.

    hakan hakan (15394)
    5 yıl önce cevaplandı

      Güvenli modda yapmayı dener misin ?

      dnzclk44 dnzclk44 (19)
      5 yıl önce cevaplandı

        @hakan bahsetmiş Yönetici haklarına sahip misin bunu kontrol et.  Windows 10'da komut satırında kullanıcın Admin yani yönetici mi şu şekilde anlayabilirsin:

        1. Windows ve R tuşlarına bas.
        2. Açılan pencereye cmd yaz enter tuşuna bas.
        3. Daha sonra komut satırında şu komutu kullan:
          net user "kullaniciAdin"

          Ekrana gele satırlarda Yerel Grup Üyeliği - *Administrators yazıyorsa sen yöneticisin demektir.

        Daha sonra bilgisayarında virüs taraması gerçekleştirmelisin ve bilgisayarın temiz olduğundan emin olmalısın. Şu programlardan faydalanabilirsin:
        Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır? veya Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? bunlardan biriyle virüs taraması yapmanda fayda var. Bazı virüsler çeşitli servisleri açmaya çalıştığında erişim engellendi hatasına sebep olabiliyor.

        murat murat (12492)