Windows Home sürümlerinde gpedit / Group Policy / Yerel Grup İlkesi Düzenleyici nasıl aktif edilir?

Windows 10 Home sürümünde gpedit.msc yani Yerel Grup İlkesi düzenleyicisi nasıl yüklenir?

Windows 10 Home'da gpedit.msc nasıl etkinleştirilir?

Windows 7 Home'da gpedit.msc nasıl etkinleştirilir?

Windows 8 Home sürümünde gpedit.msc yani Yerel Grup İlkesi düzenleyicisi nasıl yüklenir?

hakan hakan (15409)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 10 Home'da gpedit.msc nasıl etkinleştirilir?

    Windows 10 home sürümünde gpedit.msc ilk olarak erişilmez durumdadır. Aslında gpedit Windows kurulumu ile birlikte Windows 10 home sürümüne yüklenir ama kullanıcıların erişmesi için bir kısayol yoktur.

    Yine Windows 7 home  ve Windows 8 home , Windows 8.1 home sürümlerinde gpedit etkin değildir. Aşağıdaki işlem Windows 10 home, Windows 7 home, Windows 8 home , Windows 8.1 home sürümlerinde  çalışacaktır.

    ilk olarak buradan gpedit etkinleştirme batch dosyasını indirin: Gpedit ektinleştirme dosyası indir

    Daha sonra indirdiğiniz gpedit_uzmanimnet.bat dosyasını sağ tuşla tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır'ı seçin. Bu yükleme, gpedit etkinleştirme işlemini başlatacaktır.

    Bu işlem biraz vakit alabilir. İşlem bittiğinde artık gpedit kullanılabilir demektir.

    Bilgisayarı yeniden başlatmanıza gerek yok ama siz herh ihtimale karşı bilgiayarı yeniden başlatın.

    Yukarıdaki yöntem %100 güvenilir ve sorunsuz bir yöntemdir.

    hakan hakan (15409)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler.. temmuz 5 yıl önce

    Sırf yorum yapmak için kayıt oldum sizin verdiğiniz dosyayı yükledikten sonra sizin yüzünüzden bilgisayar bozuldu saat 1 en beri uğraşıyorum bilgisayar kilitlendi hiç birşeye tıklıyamıyordum masaüstündekilere tıklıyabiliyordum sadece grup ilkesi açılmıyor erişim engellendi dedi geri yükleme noktası yaptım herşeyi en sonunda çözdüm.

    artio artio (1)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Bizzat tarafımca denenmiş ve test edilmiş bir yöntemdir. Başka bir sebepten sorun yaşamış olabilirsiniz. hakan 2 yıl önce
    • ben de kurdum şu an pc'me hiçbir sorun yaşamadım quasarparadox 1 yıl önce