Windows ink çalışma alanı kapatma

Merhabalar sorum başlıktada belirttiğim gibi windows ink çalışma alanını nasıl kapatabilirim? Oyun oynarken oyunun ortasında çıkıp çıldırtıyor.Birde klavyenin tuşlarınıda değiştiriyor.Windows 10 kullanıyorum.

yumuklusucurta yumuklusucurta (89)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aşağıda anlattığım Windows Ink kapatma adımlarını uygulayabilirsiniz.

    Windows Ink Çalışma Alanı kapatma çözüm:

    1. Bilgisayarınızın arama kutusuna regedit yazın ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açın.
    2. Kayıt Defteri'nden şu yolu takip edin:
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft
    3. Buradan Microsoft'a sağ tıklayın ve Yeni > Anahtar'a tıklayın.

    4. Oluşturduğunuz anahtarın ismini WindowsInkWorkspace yapın.
    5. Sonra WindowsInkWorkspace anahtarını seçin ve sağ taraftaki beyaz alana sağ tıklayıp Yeni > DWORD (32 bit) Değeri'ni seçin.

    6. Oluşturduğunuz değerin adını da AllowWindowsInkWorkspace yapın.
    7. Son olarak AllowWindowsInkWorkspace değerini çift tıklayın ve "0" (sıfır) değerini girip Tamam'a tıklayın.

    8. Böylece Windows Ink Çalışma Alanı'na izin verilmesini devre dışı bırakmış olduk.

    Son olarak bilgisayarınızı 1 defa yeniden başlattıktan sonra Windows Ink Çalışma Alanı kapatma işlemi tamamlanmış olacak.

    omercik omercik (9418)