Windows Insider sadece sürüm ön izleme kanalı çıkıyor nasıl düzeltebilirim?

Benim bilgisayarımda sizin Windows 11 yükleme videonuzdaki Windows insider programı Geliştirme kanalını seçme bölümünde sadece sürüm ön izleme kanalı çıkıyor nasıl düzeltebilirim? Diğer seçenekler yani Beta Kanal ve Geliştirme kanalı yok. Windows insider Geliştirme Kanalını nasıl seçerim?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows Insider sadece sürüm ön izleme kanalı çıkıyorsa, Geliştirme kanalı çıkmıyorsa bunun sebebi bilgisayarınızın Windows 11 desteklemiyor olmasıdır.

    Eğer bilgisayarınız Windows 11 teknik gereksinimlerini karşılamıyorsa o zaman  sadece Sürüm Önizleme kanalına dahil olabilirsiniz. Diğer kanallar Windows insider içinde saklanır.

    Fakat kayıt defteri üzerinde basitçe oynayarak Geliştirme kanalını açabilirsiniz:

    Önemli Not: Geliştirme kanalı üzerinden dağıtılan yazılımlar pek çok hata içerir. Stabil çalışmaz. Bu sebepten ne yaptığınızı bilmiyorsanız Windows insider Geliştirme Kanalına dahil olmayın.

    Windows insider Geliştirme kanalı yok sorunu çözümü:

    1. Öncelikle Windows insider Sürüm Önizleme kanalına katılın.
    2. Windows ve R tuşlarına basın.
    3. Açılan pencereye regedit yazın ve enter tuşuna basın.
    4. Kayıt defterinde şu yolu izleyin:
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsSelfHost\UI\Selection
      Bu yol üzerinde  UIBranch değerini Dev olarak değiştirin. UIRing değeri ExternalUIContentType değeri Mainline olmalı.
      Windows insider kayıt defteri hack
    5. Daha sonra şu yola gidin:
      HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsSelfHost\Applicability

      Burada BranchName değeri Dev,  Ring değeri ExternalContentType değeri Mainline olmalı.
      Windows insider sadece sürüm önizleme var sorunu

    6. Kayıt defterini kapatın.

    7. Artık Geliştirici Kanalına dahilsiniz. Windows Update üzerinden güncellemeleri alabilirsiniz.

    Bu işlemden sonra Sürüm sadece Windows insider sürüm önizleme kanalı var sorunu çözülecektir.

    alattin alattin (16999)