Windows ISO USB'ye programsız yazdırma nasıl yapılır?

Windows İso Dosyası Usb Diske Nasıl Yazdırılır? Aşağıdaki yöntemde Windows ISO dosyası programsız olarak USB belleğe nasıl yazdırılır bulabilirsiniz.

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Farklı bir yöntem ile Windows İso Dosyalarını USB Diske Yazdırma yönteminden bahsedecem.

    Öncelikle elimizde İçi Boş USB Disk ve Kuracağımız Windows İso Dosyası bulunmalıdır. Bunları temin ettikten sonra aşağıdaki aşamaları uygularsanız Windows İso Dosyasını USB Diske yazdırmış olursunuz.

    Uygun Windows Sürümünü Bu Siteden İndirebilirsiniz >>> TechBench

    Windows İso Dosyası Usb Diske Nasıl Yazdırılır  ?

    Komut İstemi ( cmd ) Yönetici olarak çalıştırılır ;

    Gelen siyah ekrana " DISKPART " komutu girilir.

    DISKPART

    Ardından " list disk " komutunu yazıyoruz. Bu komutla bilgisayardaki sürücüler listelenir.

    list disk

    USB Diskin olduğu sürücüyü tespit edilip ; " select disk " komutu verilir. ( usb diskin olduğu sürücüyü " SIZE " yazan yerdeki boyutlara göre tespit edilmesi gerekir / tespit edildikten sonra disk numarası select disk komutuna eklenir ; örneğin select disk 2

    select disk

    Ardından " clean " komutu girilir.

    clean

    Daha sonra " create partition primary " komutu girilir.

    create partition primary

    Bu seferde " format fs=ntfs quick " komutu girilir.

    format fs=ntfs quick

    Ardından " active " komutu girlir.

    active

    Ve son olarak " assign " komutu girilerek komut istemi ile olan işimiz biter.

    assign

    Geriye tek bir işlem kaldı o da ; İso dosyasının içindekileri kopyalayıp USB disk anadizinine yapıştırmak..

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)