"Windows kaynak koruması bozuk dosyalar buldu, ancak bazılarını onaramadı" sorunu

CMD'ye sfc /scannow komutunu yazdığımda şöyle bir hata alıyorum bunu düzeltmenin bir yolu var mı?

morganflex morganflex (40)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    bozuk olan dosyaların onarılıp nereye atıldıgının log kayıtları yolunu gösteriyor..

    https://support.microsoft.com/tr-tr/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system

    krsn krsn (233)
    6 yıl önce cevaplandı

      SFC scannow taramasını ve /veya diğer tamir yollarını Windows üzerinde değilde PC'yi bir kurtarma medyası ile (Windows yükleme DVD'si, flash belleği) ile başlatarak ön yükleme sonrası dil ve klavye biçimi seçimi ekranından sonra "Bilgisayar onarımı" na girersin ve oradan denersin.

      Edit:

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

      • hangi işletim sistemi kuruluysa o olması gerekir demi abi morganflex 6 yıl önce
      • Evet aynı olmalı. Bit yapısıda aynı şekilde.. @morganflex temmuz 6 yıl önce
      • peki bu onarım şeyini nereden bulucam acaba morganflex 6 yıl önce
      • https://hizliresim.com/oOrbJo şu resime bakarmısın acaba windows 7 home basic service pack 1 64 bit ' i indirmem gerekiyor demi morganflex 6 yıl önce
      • bu alana nasıl girceğimi anlamadım flasha herhangi bişey atmama gerek varmı morganflex 6 yıl önce
      • @morganflex usb flash belleğinin dosyalarını yedek alıp flash belleğini biçimlendir. Ve sistemin hangisi ise onun dosyalarını usbye at pcyi yenıden baslat usbyi sec @temmuz abinin dediği gibi yap temmuz2004 6 yıl önce
      • flashı yenı almıştım zaten biçimlendırme yapmama gerek varmı içi boş zaten morganflex 6 yıl önce
      • Her şey sorulmaz, daha önce açılmış konular ve site içi arama motoru var (sayfanın üst kısmında) @morganflex temmuz 6 yıl önce
      • @temmuz sıfırlama yapsa daha iyi deqil mi ? krsn 6 yıl önce
      • Windows 7'lerde "sıfırlama" yok (Bazı marka laptoplarda "recovery" olabiliyor ama Windows 8 ve 10 işletim sistemlerindeki gibi "sıfırlama" bu işletim sistemlerinde maalesef olmuyor). Ayrıca sıfırlama, onarma ve format atma, bunlar kullanıcı ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre değişir @krsn temmuz 6 yıl önce