Windows komut istemindeki bütün komutlar nelerdir?

Başlıkta da belirttiğim gibi Cmd'de yazılabilecek bütün komutları söyleyebilir misiniz 😁😁

erkanhu erkanhu (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Komut isteminde kullanabileceğin tüm komutları Help komutu ile görebilirsin:

    1. Komut istemini aç. (Windows ve R tuşlarına bas, çalıştır penceresine cmd yaz enter tuşuna bas)
    2. Help yaz enter tuşuna bas.

    Bunlar dışında elbette komutlar var. Her komutun parametreleri vardır. Bir komutla ilgili bilgi almak için /? ifadesini kullanabilirsin. Örneğin

    dir komutu diin ve dosyaları listeler. dir komutunun parametrelerini ve nasıl kullanıldığını görmek için dir /? yazman ve enter tuşuna basman yeterli olur.

    alattin alattin (16984)
    5 yıl önce cevaplandı

      Teşekkürler

      erkanhu erkanhu (1)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Öğrenmek istediğin özel bir komut varsa bunu .... nedir, nasıl kullanılır şeklinde sorabilirsin. Yardımcı olurum. murat 5 yıl önce
      • Merhaba , Windows ortamında bir klsör içindeki mesela 10 tane .mp4 dosyasını fareyle seçip birinin adını "video" olarak değiştirince diğerleri otomatik olarak video(1), video(2).. şeklinde değiştiriliyor.Bunu komut isteminden yapmak mümkün mü? @murat muvel 5 yıl önce