""" Windows Kur DüzgüN başlatılamadı Yeniden Başlatmayı deneyin "

arkadaşlar Ben Bilgisayarıma format atmıştım Açtıgımda doğru bir şekilde çalışıyordu ama format atmak gerekiyordu açtıgımda Şimdi kur a Bastım Bastıktan sonra bekledim bekledim şöyle bir yazı geldi sağ alt köşede bozuk disk ve ortada """ Windows Kur DüzgüN başlatılamadı Yeniden Başlatmayı deneyin "

Çözümü Aşşağıdadır

huseyinking huseyinking (-50)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhabalar Bu sorun bilgisayara format atarken C yerine D veya baska disk Seçiminden dolayidir

    Sistem Klasörü Genellikle ( herzaman ) C dir siz C yerine D veya baska disk e kurduysaniz bu hatayi almaniz normaldir

    hatanin çözümü için CHKDSK ( Bozuk HDDisk Taramasi ) yapmaniz Gerekmektedir

    CHKDSK Nasil yapilir Windows 7 :

    1 - ) Bilgisayar açın

    2 - ) Hata denetimi yapmak ( 2 TANE Disk varsa 2 sinide Yapin ) istediğiniz sürücüye sağ tıklatın ardından Özellikler'e tıklatın.

    3 - ) Açılan pencerede Araçlar sekmesini açtıktan sonra Hata denetimi başlığı altındaki Şimdi denetle... butonuna tıklatın.

    4 - ) Açılan pencerede iki seçeneği de işaretlediğinize emin olun ve "Başla" deyin.

    5 - ) Eğer tarama yapacağınız sürücü bir harici sürücü veya data sürücüsüyse arama hemen başlayacak ve bittiğinde bilgilendirileceksiniz.( Eğer başlamazsa  C kullanimdadir veya windows kullanimda ise Windows bu sürücüyü tarayamayacaktır. Bunun yerine sürücüyü ilk yeniden başlatmada taranacak şekilde zamanlamanız gerekecek.

    6 - )  Eğer tarama yapacağınız sürücü sistem sürücüsüyse (Örneğin C:) veya kullanımdaysa Windows bu sürücüyü tarayamayacaktır. Bunun yerine sürücüyü ilk yeniden başlatmada taranacak şekilde zamanlamanız gerekecek.( yukarda Dedigim gibi ) Bu şekilde Windows yüklenmeden önce çevrimdışı bir tarama gerçekleştirilebilir...

    7 - )  CHKDSK taramasını yaptık.

    8 - )   Şimdi format atmamız gereklidir

    9 - )  Format atacagımız sürücü ( sistem sürücüsü Olcaktir ) C: olmalidir çünkü C sistem sürücüsüdür

    Sorun çözülmüştür :) teşekkürler

    huseyinking huseyinking (-50)