Windows kurulumu sırasında Windows açılırken hata verip, bilgisayar yeniden başlıyor

Bilgisayarıma Windows 7 kurmak istiyorum. Kurulum tamamlanıyor, bilgisayar yeniden başlatıyor kendi kendini ama yeniden başladıktan sonra bir hata çıkıp bilgisayar kapanıyor. Ne yapmam lazım?

berkzekakupu berkzekakupu (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Muhtemelen bir "Mavi ekran" hatası alıyorsun ve bu sebepten  bilgisayar yeniden başlıyor. Windows kurulumu sırasında "Bölüm"leri sil ve yeniden oluştur. Daha sonra formak işlemine geç.

    Elindeki Windows 7 kurulum diski Windows 7 mi Windows 7 Service Pack 1 mi? Bunu da kontrol et. Varsa Service Pack 1 entegre edilmiş sürümü ile kurulum yap. Yine hata alırsan bu sefer önerim Windows 10 veya Windows 8 gibi bir işletim sistemi kurmayı dene. .Hata devam ederse donanım kaynaklı bir sorun olabilir. Örneğin Ram'lerde sorun olabilir veya diskte bir sorun olabilir.

    hakan hakan (15394)