Windows Lisans Türünü Tespit Etme

  •  Retail/Perakende ( Full Packaged Product ) Nedir ?
  •  OEM ( Original Equipment Manufacturer ) Nedir ?
  •  Volume Licensing Nedir ?
  • Windows Lisans Türü Nasıl Tespit Edilir ?

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Retail/Perakende ( Full Packaged Product ) :

     Teknoloji mağazaları ve Microsoft çevrimiçi mağaza aracılığı ile elde edilebilir.

     Bu lisans anahtarı farklı bilgisayarlarda kullanılabilir.

    OEM ( Original Equipment Manufacturer ) :

     Lisans anahtarı sistem üreticisi tarafından karşılanır.

     Farklı bilgisayarlarda kullanılmaz.

     Sistem Windows 8 veya Windows 10 kurulu şekilde gelmişse ; lisans anahtarı UEFİ içine gömülüdür.

    Volume Licensing :

     Kurumlar için kullanılır.

     Tek lisans anahtarı ile birden fazla windows’u etkinleştirmeyi sağlar.

    Windows Lisans Türü Nasıl Tespit Edilir ?

    Lisans türümüzü “ Windows Komut İstemi “ ile öğrenebiliriz.

    Komut İstemine yazacağımız kod şudur :

    Slmgr -dli

    Kodu yazdıktan sonra " Açıklama " kısmında " lisans türü " yazacaktır.

    Görsel Anlatım :

     1.Adım

     2.Adım

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)