Windows lisansım Orjinal mi? Korsan mi?

Windows bilgisayarımda lisans var ve bu lisans orjinal mi , korsan mı olduğunu nerden baka bilirim internette bazı siteler var bu siteler güvenli mi

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Komut satırı üzerinden Windows orijinal mi değil mi öğrenebilirsin.  slmgr.vbs komutu (daha doğrusu scripti) sana bu olanağı sağlar.

    Windows orijinal mi nasıl anlarım?

    1. Komut istemini yönetici olarak çalıştır.
    2. Daha sonra slmgr.vbs /dli komutunu yaz ve enter tuşuna bas.
    3. Ekrana aşağıdaki gibi bir pencere gelecek.

    Windows orijinal mi anlama

    Lisans durumunda Lisanslı yazıyorsa sorun yoktur. Windows Orijinaldir. Fakat bu ekranda volume activation expiration  volume aktivasyonun sona ermesi gibi bir ifade varsa ve karşısında mesela 2343434 dakika gibi bir değer varsa Windows'un lisansli değil crackli demektir.

    KMS gibi yöntemlerle Windows lisanslandığında bu yazılımlar sürekli olarak Windows'un  lisans sona erme süresini yenilir. Orijinallerde böyle bir zaman yoktur.

    murat murat (12492)