Windows mavi ekran hataları alıyorum

Merhabalar,

     Bilgisayarımı aldığımın 3. ayından beri arasıra mavi ekran hataları alıyorum, bu hataların fotoğraflarını çektim yakaladıkça bilgisayar reset atmadan, 8-9 kere de ekrandaki görüntü bozulup düz ve tiz bir ses çıkararak kilitlendi. Yaklaşık 7 aydır sabrettim ama artık bir çözüm lazım, yaptığım işler ciddileşmeye başladı. dmp ve fotoğrafların olduğu bir rar dosyası upload ettim, şimdiden yardımlar için teşekkür ediyorum.

seckin seckin (3)
9 yıl önce sordu

  • lütfen başka bir indirme sitesi üzerinden link verin. Link verdiğiniz indirme sitesindeki indirme yöneticisi yazılım virüs içerdiği için verdiğiniz link silinmiştir. hakan 9 yıl önce
  • whea_uncorrectable_error kernel_data_inpage_error page_fault_in_nonpaged_area attempted_execute_of_noexecute_memory irql_not_less_or_equal kmode_exception_not_handled critical_structure_corruption system_thread_exception_not_handled interrupt_exception_not_handled vb benzeri hataların fotoğrafları. upload etmek uzun sürecekti sanırım, yazıverdim. seckin 9 yıl önce
  • C:\Windows\Minidump klasörünü de upload eder misiniz? alattin 9 yıl önce
  • Kusuruma bakmayınız, bana uygun bir upload sitesi söylerseniz, hem pc özellik raporumu text halinde, hemde dmp dosyamı rarlayıp atıyım hemen. seckin 9 yıl önce
  • Pek tecrübeli değilim upload işlerinde o yüzden. seckin 9 yıl önce
  • fileswap.com olabilir. hakan 9 yıl önce
  • https://www.mediafire.com/?uhfj070peae36fd seckin 9 yıl önce

Toplam 2 Cevap

dmp analizi sonucunda yapılması gerekenleri şöyle özetleyebilirim

  1. Windows 8.1 güncellemesini ve sonraki güncellemeleri mutlaka yapın. Şuan işletim sistemi sürümünüz Windows build 6.2 olarak görünüyor. Windows sürümünün Windows build 6.3 olması pek çok hatayı giderecektir. Bunun için  Başlanğıç ekranından Mağazaya gidin ve Windows 8.1 sürümünü indirin.
  2. Daha sonra Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Windows Update yoluna giderek Windows güncellemelerini yükleyin.
  3. Daha sonra başla ekran kartı olmak üzere Tüm sürücüleri güncellemelisiniz.

Sorununuz yazılım kaynaklı ve güncellemelerden sonra düzeleceğini düşünüyorum.

Windows güncellemelerini yaptıktan sonra ekran kartı için http://support.amd.com/en-us/download sitesine gidin ve güncel sürücüleri indirin.

Sonra bu işlemi  Ağ kartı, Ses kartı, Web Cam için ve anakart için yapın.

hakan hakan (15394)
9 yıl önce cevaplandı

    Teşekkür ediyorum zaman ayırdığınız için, minnettarım. Dediklerinizi uygulayacağım. İyi çalışmalar.

    edit : driver_irql_not_less_or_equal atikmdag.sys hatası aldım 15 dakika önce tekrar :/

    seckin seckin (3)