Windows mavi ekran hatası daha farklı

Merhabalar ben windows mavi ekran hatası alıyorum ama araştırdıklarımdan biraz daha farklı mesela virüs var mı diye avast antivirus programında tarama yapıyorum bilgisayar çöküyor sıfırlamak istiyorum %40 oluyor tekrar çöküyor oyuna giriyorum birden çöküyor mavi ekran veriyor ne yapmam lazım acaba?

alitann alitann (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    KULLANICININ Minidump dosyaları incelenmiştir.

    • Dump dosyalarında RAM'ler den kaynaklanan mavi ekran hatası aldığını gördüm RAM'leri memtest86 ile test et, eğer çift modül RAM kullanıyorsan, teker teker dene. Test işlemi uzun sürebilir, sabırla beklemeni istiyorum.

    • Avastı sil, komple kaldır temizle, avast ile ilgili sisteminde bir şey bulunmasın. Avast yerine başka antivirüs programı kullan ( Eset, kaspersky )

    Bellek arızası var sende, dediğim gibi memtest ile teker teker denermisin RAM'leri ?

    Düzenleme : Kullanıcı memtest ile test yapmış olup ~65000 Tane hata verdi, sorun RAM'lerde olduğu kesinleşti, yeni RAM almalısınız, eğer hangi RAM'i alacağınızı bilmiyorsanız Anakart modelini yazarak size uygun RAM'leri bulabilirim.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarının RAM'ı yetmiyor olabilir veya HDD diskinin içerisinde oksitlenme olmuştur o altın renginde olan kısım onu silgi ile silmen gerekiyor zaten internet üzerinde araştırırsan videolarını görürsün. Bu sorun bendede oluyordu ben hem diskimi silgi ile sildim hemde RAM'ımın o altın kısmını silgi ile sildim ve şu ana kadar çökme vs. olmadı bana sorarsan o kısımları silgi ile silmen olacaktır.

      darkcrak darkcrak (5168)