Windows Media Creation Tool Single language lisans sorunu

Windows 10 temiz kurulum yapmak için Windows ISO dosyası indirdim.

ISO dosyasını indirirsen Windows Media Creation Tool içinde varsayılan ayar olarak gelen "Bu bilgisayar için önerilen seçenekleri kullan"  seçeneği seçili şekilde indirme gerçekleştirdim.

Daha önceki işletim sistemim Windows 8 Single Language idi. Windows 10 kurulumuna geçtiğim sırasında, Windows 10 kurulumu bana iki lisans türü sundu:

  • Windows 10 Professional
  • Windows 10 Home

Windows 10 Home olarak kuruluma devam ettim. Fakat şuanda Windows Etkinleştir uyarısı alıyorum ve Windows etkinleştirilemiyor.

Windows 10 Single Language lisans sorunu nasıl çözülür?

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer Windows 10'u benim gibi Windows 10 Home lisansı ile kurduysanız sizin için kötü haberim var.

    Microsoft ile yaptığım telefon görüşmesinde  Windows 10 Media Creation Tool'da bir hata olduğu ve bu sebepten varsayılan ayarlar ile  Windows 10 Single Language sürüm lisansının seçilemediği tarafıma söylendi ve aşağıda anlatacağım ip ucu ile bu sorunu aşabileceğim söylendi.

    Eğer Windows 8 Single Language, Windows 8.1 Single Language üzerinden Windows 10'a geçiyorsanız, lisansınız da Windows 10 Single Language olmalı. Eğer varsayılan ayarlar ile temiz kurulum yaparsanız, ISO dosyası hatalı iniyor.

    Windows 10 Single Language ISO indirmek için şunları yapın:

    • Windows 10 Media Creation Tool yazılımını çalıştırın.
    • Başka bir bilgisayar için yükleme medyası oluştur'u seçin.
    • Dil, Mimari ve sürüm seçin ekranında seçili gelen "Bu bilgisayar için önerilen seçenekleri kullan" seçim işaretini kaldırın.
    • Dil olarak English (United State) seçin. Bu seçimi Windows 10 home Single Language tercihini yapabilmek için yapıyoruz. Daha sonra değiştireceksiniz.
    • Artık Windows 10 Home Single Language sürümünü seçebilirsiniz. Sürüm Windows 10 Home Single Language seçin.
    • Dil olarak Türkçe seçin.
    • Şimdi ileri seçeneğini tıklayın ve diğer aşamaları olduğu gibi yapın.

    Bu küçük ip ucu ile Windows 10 Single Language sürümünü indirebilirsiniz.

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

      kmspico windows 10 etkinlşetirme aracı  indirmeniz gerekir google sitesinde çok rahat bulursunuz

      candan candan (4301)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Candan, kmspico illegal bir yazılım. Ben normal lisanslı kullanıcıyım. Dün yaşadığım bir sorunun çözümünü paylaşmak istedim. Yine de ilgin için teşekkürler. murat 8 yıl önce
      • rica ederim murat bey gerrçi siz bu konularda oldukça tercübelisiniz takip ediyorum sizi bu sorun size hiç gelir candan 8 yıl önce
      • Sagol Candan, teşekkür ederim. Fırsat buldukça faydalı olacağını düşündüğüm paylaşımlar yapmaya çalışıyorum. Sen de oldukça aktifsin uzmanim.net'te tebrik ederim. murat 8 yıl önce