Windows Media Player bilgisayarda çalışmıyor? NEDEN?

Windows Media Plater da bir şarkı yürütemiyorum ve direk karşıma şu yazı çıkıyor "Ses aygıtınızda bir sorun olduğundan Windows Media Player dosyayı yürütemiyor.Bilgisayarınızda bir ses aygıtı yüklü olmayabilir,başka bir program tarafından kullanılıyor veya doğru çalışmıyor olabilir." Ses aygıtımı yani hoparlörümü yeni aldım ve almadan önce aldığım yerde çalıştırdım yani o çalışmıyor olamaz.Ama bilgisayarım Windows Xp Profeesional ve bilgisayarda hem Windows Media Player ve Winamp var.Bundan dolayı olabilir mi?Yardım eder misinz?

manyk manyk (6)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Merhaba, bilgisayarınızdaki driverların yanlış veya eksik yüklenmesinden dolayı bu sorun ile karşılaşıyorsunuz. Anakart modelini ve varsa harici ses kartı modelini söylerseniz driveri bulmanıza yardımcı olalım.

    sametarslan sametarslan (61)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Peki ses kartının yeri nerde nasıl söyleyebilirim size ? manyk 10 yıl önce
    • Kasada ses kartı yerini bulamıyorum. manyk 10 yıl önce

    Bilgisayarınızın sesi çalışıyor mu? Ses aygıtından kastı ses kartıdır.

    Windows XP için media player yerine VLC playeri önerebilirim. Oldukça hızlı ve tüm video formatlarını destekler.

    VLC media player

    VLC, özgür ve açık kaynak kodlu, platformlar arası bir ortam oynatıcı çatısıdır. DVD, CD, VCD gibi çeşitli ortamlar ile hemen hemen tüm ortam dosya ve akış iletişim kurallarını oynatabilir.

    VLC indir adredinden VLC player indirebilirsiniz.

    mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Peki VLC playeri indirdikten sonra Windows playerı bilgisayardan kaldırayı mı? manyk 10 yıl önce
    • Bide şu an Ben VLC Playerı indirdim ama yine ses çıkmıyor bilgisayrdan Dİğer Windows Media playerı ve winampı siliyimmi? manyk 10 yıl önce
    • Bilgisayarınızda mp3 vs calsidiginizda ses geliyor mu? Ses kartınız bilgisayara düzgün tanıtılmamış olabilir mavibilgisayar 10 yıl önce
    • mp3'ü bilgisayara takıyorum arkasınada kulaklığı taktığımda ses kulaklıktan geliyor ama kulaklığı çıkardığımda ses dışarıya çıkmıyor.Ama normaldede zaten mp3üm bilgisayara takılı olmadığındada sesini dışarıya vermiyor. Şimdi ne yapacağım,? manyk 10 yıl önce
    • anakartın markası ve modeli nedir? alattin 10 yıl önce
    • Arkadaşlar buldum Açıklıyorum: Ana kartımın adı:ASRock 775VM800 başka bir ihtiyaç var mı bilgi olarak şimdi ne yapmalıyım Lütfen yardım edinnn! manyk 10 yıl önce

    Arkadaşlar ana kartın markasını bulduktan sonra ses driverını indirdim daha sonra windows media player çalıştı.Emeği geçen herkese çoooooook teşekkür diyorum.Erinmeyipte bana fikir verdiğiniz için tekrar teşekkürler.....Saolunn....

    manyk manyk (6)