Windows Media Player C00D11B1 hatası

Arkadaşlar Windows Media Player C00D11B1 hatası alıyorum ve vido izleyemiyorumnapmam gerek çözümünü söyleyebilirmisiniz? O kadar bilgisayar ustası değilim.

anonim1424 anonim1424 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu tür hatalar ile uğraşmamak için bilgisayarınıza VLC player kurun.

    Basit, hızlı ve güçlü bir ortam oynatıcıdır.

    Her şeyi oynatır: Dosya, disk, web kamerası, aygıt, akış.

    Çoğu biçimi ek kodlayıcı/çözücüler yüklemeden oynatır:
    MPEG-2, DivX, H.264, MKV, WebM, WMV, MP3...

    Tüm platformlarda çalışır: Windows, Linux, Mac OS X, Unix...

    Tamamen ücretsiz, ajan ya da reklam yazılımı içermez ve kullanıcı işlemlerini izlemez.

    Ortam dönüştürme işlemleri ve akış sunumu yapabilir

    VLC Player'i buradan indirebilirsiniz.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      Size sorununuz için iki çözüm önerebilirim. Fakat bu çözümlerden önce CCleaner ile sistem temizliği gerçekleştirip, ardından ses kartınızın ve ekran kartınızın sürücüsünü güncelleyiniz. Bu adımı atladığınız takdirde aşağıdaki çözümlerin çalışmaması muhtemeldir.

      İlk çözüm yolu;

      1. "Başlat/Arama" bölümüne "cmd" yazınız ve sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır"ı seçiniz.
      2. Açılan komut ekranında aşağıdaki komutları sırasıyla yazıp Enter'a basınız;
        Regsvr32 MSMPEG2ADEC.dll
        Regsvr32 MSMPEG2VDEC.dll
      3. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatıp sorunu tekrardan test ediniz.

      İkinci çözüm yolu;

      1. "Başlat/Çalıştır" bölümüne "regedit" yazıp çalıştırınız.
      2. Açılan pencerede "Dosya" sekmesinden "Ver"i seçip herhangi bir isim vererek masaüstünüze kaydediniz. Bu işlem kayıt defterinizin yedeklenmesini sağlayacaktır.
      3. Sonrasında "HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion" yolunu izleyerek "Audio"ya tıklayınız.
      4. Sağ tarafta açılan ekranda "DisableProtectedAudioDG" değerine sağ tıklayıp "Değiştir"e tıklayınız. Eğer böyle bir değer yoksa, sağ taraftaki ekrana sağ tıklayıp "Yeni/DWORD Değeri"ni seçiniz ve ismini "DisableProtectedAudioDG" olarak değiştiriniz. Ardından bu değere sağ tıklayıp "Değiştir"e tıklayınız.
      5. Ardından açılan penceredeki 1 değerini 0 yapınız.
      6. Bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

      Buna ek olarak, iki çözüm de başarısız olduğu takdirde "Denetim Masası/Donanım ve Ses/Ses" sekmesi altındaki "Ses aygıtlarını yönet"e tıklayınız. Windows'un sorunu otomatik olarak algılayıp çözüm önerisi sunduğunu tecrübe edenler de var, denemenizi tavsiye ederim.

      utkubayat utkubayat (885)