Windows Media Player Sorunu

Arkadaşlar WİNDOWS 8.1 bilgisayarımda yaklaşık 1 haftadır hiçbir videoyu açamıyorum açacağım zaman karşıma hata uyarısı geliyor  windows media player'i sildim mi ? silmedim mi ? bilmiyorum bu hata ile karşılaştığım zaman windows media player'i silmeye çalıştım fakat silme işleminde başarısız oldum şuan da videoları açmak için internetten indirdiğim VLC PLAYER programını kullanıyorum ama o (VLC PLAYER ) videolarını telefon'a atacağım zaman da hata ile karşı karşıya geliyorum öyle böyle videoyu telefonuma atıyorum ama o VLC PLAYER uzantılı videolar telefonda açılmıyor

UZUN LAFIN KISASI WİNDOWS MEDİA PLAYER GİBİSİ YOK

ÜRETECEĞİNİZ ÇÖZÜM FİKİRLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM....

selcukulusal selcukulusal (32)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows Media Player Yükleyememe Sorunu (tıkla)

    VLC bir video veya film dosya çeşidi değildir. VLC, çok çeşitli video, film, ses vb ortam dosyalarını sistemde ayrıca yüklü codec ihtiyacı hissetmeksizin yürütebilen bir media (ortam) oynatıcısıdır. Haliyle senin telefona aktarıpta telefonda oynatamadığın dosyalar VLC dosyaları değildir (mpg,mp4 vb'dir).Telefonunun bu video dosyalarını oynatmamasının sebepleri ya telefonundaki bir sistemsel problemdendir veya telefonundaki media oynatıcıların bilgisayarından aktardığın bu video biçimlerini (yada çözünürlüklerini) desteklememesi yüzündendir. Telefonuna (Android olduğunu varsayıyorum) Google Play Store'dan VLC Media Player uygulamasını download ederek telefonuna yükle ve oynatamadığın dosyaları bir daha dene.

    Telefonuna MX Player isimli video oynatıcısınıda yükleyebilirsin. Çok başarılı bir uygulamadır.

    Bilgisayarında bir video dosyasını Windows Media Player ile oynatman/oynatabilmen şart değil. VLC ile oynatabildiğini söylüyorsun ya, işte bu o video dosyasının sağlam ve oynatılabildiğini göstermektedir. Haliyle bu sağlam ve çalıştırılabilen video dosyası eğer çözünürlük ve dosya biçimi bakımlarından uyumluysa telefonda açılabilir/yürütülebilir. Bilgisayarda Windows Media Player programının bozuk ve düzeltilmeye ihtiyacı olması ayrı bir konudur; telefonunun bilgisayarından aktarılan video dosyasını oynatabilmesi veya oynatamamasıyla alakası yoktur.

    Not: VLC PLAYER uzantılı video dosyasını nereden buldun? Öyle uzantıya sahip video dosyası olmaz. Bir daha bakmalısın. :)

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

      Fikirlerin için teşkkür ederim ama sorun telefonun video açıp açmaması değil Windows 8.1in (bilgisayarımın) Windows Media Player açmaması

      selcukulusal selcukulusal (32)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Bilgisayarında bir video dosyasını Windows Media Player ile oynatman/oynatabilmen şart değil. VLC ile oynatabildiğini söylüyorsun ya, işte bu o video dosyasının sağlam ve oynatılabildiğini göstermektedir. Haliyle bu sağlam ve çalıştırılabilen video dosyası eğer çözünürlük ve dosya biçimi bakımlarından uyumluysa telefonda açılabilir/yürütülebilir. Bilgisayarda Windows Media Player programının bozuk ve düzeltilmeye ihtiyacı olması ayrı bir konudur; telefonunun bilgisayarından aktarılan video dosyasını oynatabilmesi veya oynatamamasıyla alakası yoktur. Bu defa anlatabildiğimi düşünüyorum. :) temmuz 8 yıl önce