Windows Media Player sunucu çalıştırması başarısız hatası

Bilgisayarımda Windows 7 SP1 yüklü. Windows Media Player da video açarken "windows media player sunucu çalıştırması başarısız" diye bir hata alıyorum. Sizce neden böyle bir hata verdi, hata vermesinin sebepleri nelerdir ayrıca çözümü var mı?

Resim atıcaktım ama atmayı bilmediğim için kusura bakmayın.

Çok Teşekkür Ederim..

lucas77 lucas77 (199)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bazı çözüm önerileri

    • Bilgisayarınızın arama bölümüne services.msc yazarak Hizmetler bölümüne gidin
    • Gelen Hizmetler ekranında Windows Media Player Ağ Paylaşım Hizmeti'ni (Windows Media Player Network Sharing Service) bulup üzerine çift tıklayın
    • Gelen küçük pencereden başlangıç türünü "otomatik" olacak şekilde ayarlayın ve uygula deyip bilgisayarı yeniden başlatın.

    Yukarıdaki işlem başarılı olmazsa şunu deneyin

    • Bilgisayarınızın arama bölümüne cmd.exe yazın ve gelen Komut İstemi'ne sağ tıklayıp "yönetici olarak çalıştır" deyin

    Daha sonra gelen komut satırına sırasıyla şu iki komutu yazın (her bir komuttan sonra enter tuşuna basılacak)

    • regsvr32 jscript.dll
    • regsvr32 vbscript.dll

    Yine düzelmesse Windows Media Player dışında farklı bir video oynatıcı kullanabilirsiniz. Tavsiyelerim şunlardır:

    VLC Media Player

    K-Lite Codec Pack

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      farurhenho (1585) bilgisyarı kapattım bir gün sonra açtım düzeldi.

      Teşekkür ederim yazdığınız çözümler için.

      lucas77 lucas77 (199)