windows metro arayüzündeki uygulamar açılmıyor

arkadaşlar windows mağazasındaki uygulamalar açılmıyor aslında windows mağazası dA AÇILMIYOR..bu sorunu nasıl çözerim?? TEŞEKKÜRLER

irfan irfan (3)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu linkte verilen çözüm yollarını uygula (tıkla)

    Win8.1 Metro Uygulamaları Açılmıyor çözümü, video 1 (tıkla)

    Win8.1 Metro Uygulamaları Açılmıyor çözümü, onarım dosyası (tıkla, download et ve çaliştır)

    Wideoda gösterilen ve komut istemine girilmesi gereken powershell kodu:

    powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.xm­l

    Veya powershell kodu yerine kullanılabilecek bat dosyası (onarma.bat) download linki (tıkla)

    SysWOW64 dosyası (tıkla)

    Wideoda gösterilen çözüm gerçekleşmezse mutlaka ekran kartı driver'ını kaldırarak güncel driver'ı yeniden kurmalısın.

    Senin probleminin çözümü için bunlardan başka bir yol bilmiyorum. Belki birde eğer Sistem Geri Yükleme açık ise ve problemin ortaya çıkması çok fazla bir zaman olmadıysa PC'yi problemsiz çalıştığı bir zamana (tarihe) geri alabilirsin:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Yine çözüm olmazsa son olarak uzmanım net'te yusufbozar'ın bu konu ile ilgili bir çözüm tavsiyesi ihtiva eden bir konusu bulunmaktaydı. Site içerisinde araştırır, arar bulursun ve istersen birde onu denersin.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • KARDEŞİM YAZDIĞIN LİNK DE AÇILMIYOR irfan 8 yıl önce
    • Yeniden dene, açılacaktır. Bağırmana gerek yok (Web ortamında büyük harflerle yazmak bağırmak demektir, öyle yorumlanır. ) :) temmuz 8 yıl önce
    • Eklediğim diğer iki çözümede bakarsın. Biri video çözüm gösterimi, diğeri Microsoft'a ait bir uygulama düzeltme programcığı. temmuz 8 yıl önce
    • yok be kardeşim ne bağırması..teşekkürler yardımın için :) irfan 8 yıl önce
    • :) temmuz 8 yıl önce

    arkadaşım dediklerini yaptım ama gene aynı hatayı veriyor..pek bişe fark etmedi yani

    irfan irfan (3)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Mesajıma yeniden bak. Edit'ledim. temmuz 8 yıl önce