"Windows old" adlı silemediğim klasöreler

Merhaba, bilgisayarıma format çekiyorum, bilgisayarım eski windows kopyalarını "windows old" başlığı altında "C" sürücüsüne kaydediyor,bu eski windows kopyalarının bir kısmını sildim, diğerlerini ise silmek istediğimde çeşitli hatalar ile karşılaşıyorum, bu silemediğim "windows old" kopyalarını nasıl silebilirim, yardımlarınız için teşekkür ederim.

http://hizliresim.com/Q166nG

kalenderrr kalenderrr (41)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows.old klasöründen kurtulmak için yapmanız gereken şeyler aşağıda anlatılmıştır.

    1. Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Yönetimsel Araçlar yolunu izleyiniz ve buradan Disk Temizleme'yi açınız. (Sürücü seçmenizi isterse Windows'un kurulu olduğu sürücüyü seçiniz)
    2. Açılan ekrandan Sistem dosyalarını temizle'yi seçiniz. (Sürücü seçme ekranında Windows sürücüsünü seçiniz)
    3. Ardından Önceki Windows yüklemesi seçeneğini işaretleyip Tamam'a basın.
    4. Bu işlemin ardından çıkan ekranda Dosyaları sil'i seçin. Bu işlemin ardından Windows.old klasöründen kurtulacaksınız.
    utkubayat utkubayat (885)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Doğrudur ama herzaman başarılı sonuç olmuyor. Elbette denenmelidir. temmuz 9 yıl önce
    • Kolay işlemler denenmeden garantisi olmayan zor işlemlere geçmek pek akıl kârı değil. utkubayat 9 yıl önce
    • :-) temmuz 9 yıl önce
    • yukardaki metod ile hepsini sildim, yardımlarınız için teşekkür ederim. kalenderrr 9 yıl önce

    PC'yi CD'den çalışan bir işletim sistemiyle başlatıp silebilirsin diye düşünüyorum.

    Bu işletim sistemi Windows çeşitleri olursa belki silme işleminde zorluk çıkarabilir ama Linux olursa herhalde bu ihtimalde olmaz ve silinebilir.

    Birde dos komutlarıyla silinebilir ama bunu anlatmak biraz zor olur. Ayrıca zaten çok iyi bildiğim konu değil.

    Bilgisayarına format atarken önce bölümü silseydin (tamamen kaldırma anlamında) ve aynı bölümü yeniden oluşturarak biçimlendirseydin, ondan sonra Windows yükleseydin .old klasörleri oluşmazdı.

    temmuz temmuz (12505)